Advert
Advert Advert Advert Advert Advert

Anamur’da Bir İlk Açıldı! Hilay Akademi Hizmette…

Mevlana Mermi/ Anamur’un tanınır simalarından Mesut Aydın’nın kızı Hilal Aydın Hilay Akademi’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışta birçok Anamurlu simanın yanı sıra Anamur’da işletme sahibi yüzler de bulunmaktaydı. Açılışa katılanlar arasında Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin, Anamur Cumhuriyet Başsavcısı ve Anamur ilçe Jandarma Komutanı vardı.

Anamur’da Bir İlk Açıldı! Hilay Akademi Hizmette…
Anamur’da Bir İlk Açıldı! Hilay Akademi Hizmette… Muhabir
Bu içerik 1308 kez okundu.

 

Hilay Akademi’nin açılışında öncelikle konuşma yapan Kaymakam Gültekin; “Yeni açılan bu işletmemiz Anamur’a hayırlı olsun. Güzel bir eksikliğin tamamlandığını düşünmekteyim. Açılışını yaptığımız bu kurumun açılışını yapmakta gurur verici. Çünkü Anamur’da ki son açılışım olacak. Hilal Aydın Hanım’a ve siz konuklara teşekkür eder tekrar hayırlı olsun dilerim” dedi.

Hemen ardından Hilay Akademi işletmecisi Hilal Aydın konuşmalarında; “Öncelikle değerli vakitlerinizden çalarak açılışımıza katıldığınız için teşekkür ederim. Hilay Akademi Anamur’da bir ilki başlatacak. Akademimizin açılışında emeği geçen herkese çok teşekkür ederim”dedi.

Hilay Akademi’de Neler Var?

Doğuma Hazırlık Eğitimi

Doğuma hazırlık eğitimi, uluslar arası standartlara göre düzenlenmiş ve ülkemiz koşullarına göre revize edilmiş bir eğitim programıdır. Eşlerin birlikte doğuma aktif katılımı doğacak bebeğe verilebilecek en anlamlı hediyedir. Eskiden doğuma hazırlık eğitimi yoktu evet! Eskiden doğum bu kadar negatif hipnoz altında mı ele alınıyordu bilemiyoruz. Ya da doğumlar eskiden bu kadar medikalize miydi?

Doula

Doğum öncesi, doğum anı ve sonrasında doğuran kadınlara ve ailelerine fiziksel, duygusal ve bilgilendirici destek verecek şekilde eğitim almış profesyonel kişidir. Modern doğum kültüründe, tüm gebelik süreci ve doğum anı boyunca anne ile babaya doğum tercihleri doğrultusunda destek sağlar.

Emzirme Danışmanı

Emzirme sürecinde anne ve bebeğe emzirme ile ilgili destek veren bu konuda eğitim almış uzman kişiye ‘Emzirme Danışmanı’

Hamile Pilatesi

Pilates genel anlamda vücudun güçlü, esnek ve dengeli olması için yapılan egzersizdir. Hamile pilatesi ise doğum anına en iyi şekilde hazırlanmak ve vücudu doğru bir şekilde geliştirmek için yapabileceğiniz egzersiz türüdür.

Hamile Yogası

Bedenini, zihinsel ve ruhsal olarak anneliğe ve doğuma hazırlayan çalışmalar bütünüdür.

Hilal Aydın Kimdir?

Hilal AYDIN 2015 yılı ‘Hemşirelik’ bölümü mezunudur. 2018’de İstanbul Doğum Akademisi’nin Doğuma Hazırlık Eğitmenliği ve Doula’lık eğitimine başlamıştır. Doğumlar adına farkındalıkların bilincine bu eğitim programı sırasında varır ve eğitimlerini arttırarak öncelikle Anamur ve bölgesinde kurumsal anlamda bu hizmeti vermeyi hedefler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir Belediyesinin ‘Komik Gazino’ Gösterisiyle Sahil Şenlendi
Büyükşehir Belediyesinin ‘Komik Gazino’ Gösterisiyle Sahil Şenlendi
Mut'ta Antep Fıstığı Hasadına Başlandı
Mut'ta Antep Fıstığı Hasadına Başlandı