Advert
Advert Advert Advert Advert Advert

MUZBİR'DEN Muz Fiyatlandırması

İlçemizin temel geçim kaynağı olan Anamur Muzu fiyatları ile ilgili bugünlerde uygulanan düşük fiyat politikası nedeniyle bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur.

MUZBİR'DEN Muz Fiyatlandırması
MUZBİR'DEN Muz Fiyatlandırması Muhabir
Bu içerik 986 kez okundu.

 

Anamur Muz Üreticileri Birliği olarak, muz üretiminin en az seviyelerde olduğu bu günlerde, büyük kentlerde yaptığımız piyasa araştırması ve Anamur Muzu’nun hal çıkış fiyatları 8-10 TL dolaylarında iken, Muzun Başkenti Anamur’da uygulanan 4.4 - 4.80 TL’lik fiyat politikası, başta muz üreticileri olmak üzere hepimizi üzmektedir. 
       Üzüntünün de yanı sıra, zaten yüksek maliyetlerle ülkemizin en değerli tarım ürünlerinden birisini üretmeye çalışan çiftçilerimizi de büyük sıkıntılara sokmaktadır.
       Tüccarlarımız tarafından belirlenmeye çalışılan muz piyasasının fiyat seyri, sezona hazırlık yapan çiftçilerimizi hem endişelendirmekte, hemde tüccarların sezon başında düşük fiyat politikası uygulayarak, Anamur Muzu’nun en yoğun olduğu dönemlerde çok ucuza muz kesmeyi hedeflediklerini düşündürmektedir. 
       Anamur Muz Üreticileri Birliği olarak, ülkemizin en değerli tarım ürünü olan Anamur Muzu’nun fiyatının yine Anamurlu üreticiler tarafından belirlenmesi gerektiğine inanıyor, elinde muzu bulunan üreticilerimize 5.50 TL’den daha aşağıda bir fiyata muz kestirmemelerini tavsiye ediyoruz.


Anamur MUZBİR Yönetim Kurulu Adına
Feyzi Türkay
MUZBİR Başkanı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir Belediyesinin ‘Komik Gazino’ Gösterisiyle Sahil Şenlendi
Büyükşehir Belediyesinin ‘Komik Gazino’ Gösterisiyle Sahil Şenlendi
Mut'ta Antep Fıstığı Hasadına Başlandı
Mut'ta Antep Fıstığı Hasadına Başlandı