Advert
Advert Advert Advert Advert Advert

Anamur’da Korona Vakasına Açıklama Kaymakam Gültekin’den Geldi

Mevlana MERMİ/ Anamur’da korona vakası tespit edilmesinin üzerinden 4 gün geçerken açıklama Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin ve Anamur İlçe Sağlık Müdürü Cem Adil’den geldi.

Anamur’da Korona Vakasına Açıklama Kaymakam Gültekin’den Geldi
Anamur’da Korona Vakasına Açıklama Kaymakam Gültekin’den Geldi Muhabir
Bu içerik 1848 kez okundu.

 

Sosyal Medyada çalkantılı bir şekilde gündeme oturan Anamur’da Korona vakası ile ilgili açıklama gerçekleşti. Anamur’da 27 Haziran’da duyulan haberler sonrasında Vaka sayısı bugün(1 Temmuz 2020) itibari ile 5’e yükseldi. 4 kişinin ardında Orman İşletmesinden emekli bir vatandaş daha Korona Virüse yakalandığını Kaymakam Gültekin bildirdi. Vaka sayısın 5 kişi olduğunu ve hepsinin Mersin’de gözetim altında olduğunu belirten Gültekin şu ifadelere yer verdi;

“İlçemizde 4 kişilik bir aile ile bir vatandaşımızda vaka tespit ettik. Gaziantep’e cenazeye giden bir vatandaşta Anamur’a döndükten sonra Coronvirus tespit edildi ve ailesiyle birlikte toplam 4 kişi Mersin’de tedavi altına alındı. Bu aileyle ilgili Sağlık bakanlığımızın istediği filyasyon çalışmasını tamamladık. Şu ana kadar pozitif vaka tespitimiz yok.  Bir vatandaşımızda daha vaka tespit ettik. Onun da tedavisine Mersin’de başlandı. Temas ettiği kişilerle ilgili filyasyon çalışması başladı. Vakaların temas ettiği 42 kişiden 12 tanesi sağlık personeli, 30 tanesi de diğer vatandaşlarımız. Hepsine testini yaptık ve negatif çıktı.Diğer vatandaşlarımız ile ilgilide filyasyon çalışmaları devam ediyor”dedi.

“Anamur En Güvenli Yer”

Kaymakam İsmail Gültekin Anamur’un en güzenli yer olduğunu vurgularken şu konulara da dikkat çekti;

“Bakanlığımızın istediği tüm tedbirleri aldık ve bu tedbirleri her an yeni vaka olacakmış gibi uygulamaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın mesafe, maske kullanımı ve hijyene özen göstermelerini istiyoruz. Özellikle düğün, camiler, pazar yerleri ve diğer kapalı alanlar ile herhangi bir mecburiyet olmamasına rağmen açık alanda da maske kullanımı ve sosyal mesafeye uyma konularında vatandaşlarımıza çağrımızı yineliyoruz” dedi.

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Cem Adil;

 “Vatandaşımızın temas etmiş olabileceği kişileri tespit edebilmek için her türlü algoritmayı uyguluyoruz. İki ekibimiz bu çalışmayı yapıyor” dedi.

 İskele’deki aile sağlığı merkezinde gerekli testlerin yapıldığını ve bir sorun olmadığını vurgulayan Dr. Adil, vatandaşların bu merkeze rahatlıkla giderek hizmet alabileceklerini belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Gültak'ın Eşi, Bayramda Şehit Ailelerini Ziyaret Etti
Başkan Gültak'ın Eşi, Bayramda Şehit Ailelerini Ziyaret Etti
Romanlar Gençlik Kampında Buluştu
Romanlar Gençlik Kampında Buluştu