Advert
Advert Advert Advert Advert Advert

Bulut’un Açıklamalarına Gübbük’ten Cevap

Mevlana MERMİ/ Anamur Olağanüstü Meclis Toplantısında görüşülen borçlanma yetkisine Mersin İyi Parti İl Başkan Yardımcısı Erdal Bulut, basına yazılı bir açıklamada bulunmuştu. Yapılan açıklama ile gözler Anamur Belediyesi’ne çevrilirken cevap MHP Anamur İlçe Başkanı Adnan Gübbük’ten geldi.

Bulut’un Açıklamalarına Gübbük’ten Cevap
Bulut’un Açıklamalarına Gübbük’ten Cevap Muhabir
Bu içerik 1773 kez okundu.

 

Gübbük yaptığı açıklamada; “ Belediye Başkanımız Sayın Hidayet Kılınç, İller Bankasından aldığı kredi ile araç parkına önem verdiği için iş yapamaz hale gelen, ihale yapmaktan başka çaresi kalmamış bir Belediye’yi 25 araç alarak makine parkını yeniden kurmuş, %50-75 tasarruf sağlayarak 35 milyon borcun 10 milyonunu ödemiş.  Anamur’u topyekûn şantiye haline getirmeyi başarmış. Yeni imar harekâtını başlatmıştır. Beş yılsonunda sloganımız, “ Değiştirdi yeni baştan, işte önder, işte başkan” olacaktır.

Geçmiş dönemlerde borca boğduğunuz Belediye’yi rekor borçlandı” diyerek algı yaratmaya kalkmak aymazlıktır. Anamur Belediyesine hepsi iş makinesi olmak üzere 25 araç alındı. Bunların 11 adeti Belediye Başkanımızın şahsi gayreti ile hibe olarak alınmıştır. Araç filosu olarak bir çok İl Belediyesinden öne geçtik.

Son üç ayda ihale edip “Ben yaptırdım diye hava attığınız Atatepe Sosyal Tesis yapım işi, Organik Pazar Yeri, Çarıklar ve Ören Stat ve Spor Tesisi yapımı, beton asfalt yapım işine 7.542.000 TL  borcu da biz ödedik. İlaveler ve tadilatlar yaptırdık. Dolasıyla buralarında borcunun tamamı Hidayet Başkanın döneminde ödendiğine göre, bahse konu yerleri de O yaptırmış olmuyor mu?

Aslında sizin yaptırdığınız hizmetleri bıraktığınız borca saysak, hizmette de borçlu çıkarsınız. Verdiğiniz demeç cahil cesareti şark kurnazlığıdır.

Anamur Belediyesi hizmetlerin çoğunu ihalesiz kendi personeliyle yapma kararı almıştır. Bu çalışmalarından en az %50 tasarruf etmiş ve borçların 10.000.000TL sini  ödemiştir.

Sizin gibi bütçenin çoğunu reklama değil hizmete harcamıştır. İş makinalarıyla, araç filosu, asfalt şantiyesi, taş ocağı …. gibi

Belediyelerin pek azında bulunan donanımlı bir Belediye haline gelmiştir.

Sayın Kılınç, özel bankalardan hovardaca aldığınız yüksek faizli kredilerin faizini makul seviyeye çektirmiştir.  Krediler reklam ve peşkeş için değil hizmet için kullanılmaktadır. Çok laf az iş, devri bitmiştir.

Biz İyi palavra üretmiyoruz iş üretiyoruz. Bir önceki Belediye (Öncekileri saymıyoruz son dört yılda) 11.415.000 TL kredi almış. 20.273.000 TL olarak ödenmeye devam ediyor. Sadece ödenecek faiz  %34’den  8.858.000TL ; bizim %11 faizle  aldığımız 8.394.000 TL krediden daha fazla. 8.000.000 TL kredi nereye harcandı diyorsunuz iş makinaları, beton asfalt, Atatepe, Çarıklar, Ören Spor Tesisleri, Salı Pazarı gibi tesislere ödenmiştir.

Memur maaşı ile ilgili kredi aldığımız doğru değil, yanlış yazılmış hatası mecliste düzletilmiştir. Gelseydiniz görürdünüz.

Kılıfına uydurup seçimde yaptığınız harcamaları bile bu dönem ödendi. Son bir yılda, 10.000.000 geçmiş borç ödendi. Bıraktığınız borçlar beş yıl hiç iş  yapmasak bile ödenemeyecek düzeyde olmasına rağmen borç ödemelerimizde adeta  bir mucize gerçekleşiyor.

Belediye Başkanı Sayın Hidayet KILINÇ,  borçlarla birlikte taahhüt ettiklerini bir bir yerine getirmeye devam ediyor. Bizler de O’nun sonuna kadar arkasındayız .” ifadelerine yer verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Gültak'ın Eşi, Bayramda Şehit Ailelerini Ziyaret Etti
Başkan Gültak'ın Eşi, Bayramda Şehit Ailelerini Ziyaret Etti
Romanlar Gençlik Kampında Buluştu
Romanlar Gençlik Kampında Buluştu