Advert
Advert Advert Advert Advert Advert

Temiz Akdeniz Projesinin İkinci Toplantısı Yapıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesinin paydaşı olduğu, ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsünde yapılan ve Akdeniz’e kıyısı olan belediyelerin işbirliği içerisinde gerçekleştirilen Temiz Akdeniz Projesinin ikinci toplantısı Adana’da yapıldı. Toplantıda projenin içeriği, süresi ve uygulanacağı alanlara karar verildi.

Temiz Akdeniz Projesinin İkinci Toplantısı Yapıldı
Temiz Akdeniz Projesinin İkinci Toplantısı Yapıldı Muhabir
Bu içerik 375 kez okundu.


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Adana’da yapılan “Bereketli Topraklar Üzerinde Akıllı Kentlere Doğru” çalıştayında ‘Temiz Akdeniz Projesi’nin protokolünü Adana, Hatay ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanları ile birlikte imzalamıştı.
Sinan Gül’ün konuşmasıyla başlayan toplantıda, Adana Büyükşehir Belediyesi Denizcilik ve İç Su Hizmetleri sunumu yapıldı. Daha sonra ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitü Müdürü Doç. Dr. Barış Salihoğlu bir sunum gerçekleştirdi.
Projenin 3 yıllık çalışma planı gerçekleştirildi
Bölge halkına farkındalık kazandırma, Mersin ve İskenderun körfezi kara ve denizden su kalitesi izlenmesi, yapılan çalışmalar sonucu bölgeye özgü ekosistem modelinin geliştirilmesi amacıyla başlatılan Temiz Akdeniz Projesinin içeriği, ikinci toplantıda belirlendi. Proje, Mersin ve İskenderun körfezini de içine alan Hatay, Adana, Mersin kıyıları, dere ve iç sularında denizden ve karadan belirlenen istasyonlarda, belirlenen parametre değerlerinin ölçümlenmesini, izlenmesini ve örnekleme modellerinin oluşturulmasını içeriyor. (İHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehitlerin Madalyalarını Çocukları Aldı
Şehitlerin Madalyalarını Çocukları Aldı
MTSO Başkanı Kızıltan: “Bölgemizde Her 5 Gençten Biri İşsiz”
MTSO Başkanı Kızıltan: “Bölgemizde Her 5 Gençten Biri İşsiz”