Advert
Advert Advert Advert Advert Advert

Tarım Yöneticileri Bir Araya Geldi

Mevlana MERMİ/ Anamur Ziraat Mühendisleri Oda Başkanı Mustafa Güngör, Anamur Hal Komisyoncuları Derneği Başkanı Orhun Yıldız, Anamur sebze ve meyve halinin değerli komisyoncuları ve çilek sanayisinin yöneticileri Anamur-Bozyazı Ziraat Odasında bir araya geldi. Çileğin dünü bugünü ve yarını tüm paydaşlarıyla beraber masaya yatırıldı.

Tarım Yöneticileri Bir Araya Geldi
Tarım Yöneticileri Bir Araya Geldi Muhabir
Bu içerik 406 kez okundu.

 

Ana başlıklar halinde iç piyasadaki sorunlar ve çözüm önerileri, ihracattaki sorunlar ve çözüm önerileri, sanayideki sorunlar ve çözüm önerileri, hakkında konular tek tek tartışıldı. Çilek ürünü daha kaliteli ve sağlıklı nasıl yetiştir, tüketim bölgelerinde en iyi pazara nasıl sahip olur ve satılabilirler ilgili konular etraflıca tartışıldı mütalaa edildi.

Üreticilerin kontrollü tarım ve organik üretime yönlendirilmesi, bayilerin ve tarım danışmanlarının gübreleme, sulama ve ilaçlama konusunda çiftçileri daha fazla bilgilendirmesi ve konunun hassasiyetini anlatmaları hususu... Komisyoncuların da,  çiftçileri, hasatın doğru ve zamanında yapılması,  hasat edilen ürünün hallere uygun saatte getirmeleri noktasında bilgilendirme yaparak belirtilen saatlere uyulmasını sağlamaları... Sanayicilerin ise kaliteli sağlıklı kontrollü tarım ve organik üretim yapan çiftçileri daha iyi fiyatlarla ödüllendirmeleri gibi başlıkların kararları alındı...

Toplantıya katılım sağlayan kurumlar ve yöneticileri Anamur çiftçisinin üretimi için üzerlerine düşen görevleri memnuniyetle yerine getireceklerinin sözünü verdiler.

Tarımın tüm paydaşlarıyla beraber üreticilerimizin menfaatine saha çalışmaları ve bilgilendirme toplantılarının daha sıklıkla yapması, kontrollü tarım ve organik üretimin faydalarını anlatma konusunda kapsam alanı geniş toplantıların daha sıklıkla yapılmasıyla ilgili kararlar alındı.

Bu vesile ile ortak paydada birlikte hareket etmenin gücünün ne kadar etkili olabileceğini toplantı vesilesi ile Anamur Ziraat Mühendisleri Oda Başkanı Mustafa Güngör’e,  Anamur Hal Komisyoncuları Derneği Başkanı Orhun Yıldız’a, Anamur Sebze ve Meyve Halinin komisyoncularına ve çilek sanayisinin yöneticilerine, oda yönetimi ve tüm üreticiler adına Ziraat Odası teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kamyonete Bağlanarak Sürüklenen Eşeği Polis Kurtardı
Kamyonete Bağlanarak Sürüklenen Eşeği Polis Kurtardı
Avrupa Hareketlilik Haftası Mersin’de Dolu Dolu Geçti
Avrupa Hareketlilik Haftası Mersin’de Dolu Dolu Geçti