Advert
Advert Advert Advert Advert Advert

Anamur’da Öğrenciler ve Veliler Sınav Psikolojisi Eğitimi Aldı

Nuh Akkuş/ Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Şube Müdürlüğüne bağlı MBB Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerimizin Anamur ilçesinde 07.02.2020 tarihinde Psikolog Mustafa TEPRETMEZ tarafından "Aileler ve Öğrencilerin Bütünleşmesi" konulu bir seminer gerçekleştirdi.

Anamur’da Öğrenciler ve Veliler Sınav Psikolojisi Eğitimi Aldı
Anamur’da Öğrenciler ve Veliler Sınav Psikolojisi Eğitimi Aldı Muhabir
Bu içerik 1054 kez okundu.

 

Yaklaşık 2000 kişinin katıldığı seminere Eğitim Öğretimi Destekleme Kursu Anamur Şubesi öğrencileri ve değerli velileri, ayrıca ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmekte olan 11 ve 12. sınıf öğrencileri ve onların aileleri katıldı. Seminere MBB (Mersin Büyükşehir Belediyesi) Genel Sekreteri Olcay TOK, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Serdal GÖKAYAZ, Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas MERCAN, Anamur Koordinasyon Şube Müdürü Gül KARABAY ve Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Ozan SOYDAN da katıldı.

Genel Sekreter Sayın Tok konuşmasında; “Mersin Büyükşehir Belediyesi özellikle gençlere verdiği hizmete büyük önem veren bir anlayışa sahiptir. Bu önemin temelinde Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak bünyemizde ki kurslarımızın sayısını arttırarak 8 ilçede hizmet vermenin hakkı gururunu yaşıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer ' in öncülüğünde Merkez başta olmak üzere 8 ilçemizde gençlerimizin üniversiteye hazırlık sürecinde 4200 öğrencimize akademik destek vermek, Sosyal ve kültürel anlamda da gelişimlerine katkıda bulunabilmek adına kurslarımız 16 Eylül 2019 tarihinde Eğitim öğretime başlamıştır. Başladığımız andan itibaren her anlamda gençlerimizin yanlarında olduğumuzu bilmenizi isterim” dedi.

   

Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Serdal Gökayaz konuşmalarında; “Kurslarımızda her bireyin kendine duyduğu saygı vardır.  Eğitim faaliyetlerimiz kesin bir düzen ve disiplin içerisinde anlamlı olmaktadır. Eğitim çalışmalarımızda öğrencilerimizin başarısı temel amacımızdır. Kurslarımızda toplamda   4200 Öğrencimiz yararlanmaktadır. Öğrencilerimizin durumlarını sadece kurs merkezlerimizde takip etmekle kalmıyor, onların gelişimlerine en büyük desteği veren ailelerini de sürecin içine dahil ederek, Rehber öğretmenlerimiz öncülüğünde ev ziyaretleri gerçekleştiriyoruz” dedi.

Gökayaz bir de müjde verdi; “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in de isteği üzere 1 ekmek 1 çorba projesi tüm ilçelerde faaliyet gösterecek. Anamur’da özellikle gençlerimizin içini ısıtacak bu projeyi en hızlı şekilde hayata gerçekleştireceğiz” dedi.

Anamur ilçe Milli Eğitim Müdürü İlyas MERCAN konuşmalarında, Mersin Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu bu projeyi çok önemsediklerini ve Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her türlü destekte bulunacaklarını dile getirdi.

    

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yenişehir Belediyesinden Sağlıkçılara Konaklama Desteği
Yenişehir Belediyesinden Sağlıkçılara Konaklama Desteği
Geri Dönüşüm Atölyesinde Üretilen Ürünler Dikkat Çekiyor
Geri Dönüşüm Atölyesinde Üretilen Ürünler Dikkat Çekiyor