Advert
Advert
Advert

Ülkü Ocakları’ndan Kurban Bağışı kampanyası

Anamur Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Batun, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın başlattığı Kurban Bağışı Kampanyası’nı duyurdu.

Ülkü Ocakları’ndan Kurban Bağışı kampanyası
Ülkü Ocakları’ndan Kurban Bağışı kampanyası Muhabir
Bu içerik 140 kez okundu.

Bu çalışmalarımız sadece ülke sınırları ile sınırlı kalmamıştır

HABER MERKEZİ/
Başkan Batun; “Ülkü Ocakları Genel Menkezi, her bayram olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da "Rus işgaline uğrayan Kırım'daki soydaşlarımıza, Saraybosna'da yetimhanede kalan kardeşleri-mize, Afganistan'daki soydaşlarımıza, Anadolu'ya gelmiş olan Doğu Türkistanlı soydaşlarımıza ve Suriye Türkmenlerine, Kırgız Türklerine, ülkemizdeki şehit ailelerine ve diğer ihtiyaç sahiplerine" yardım yapacak” dedi.
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı “Bir” olan Allah’ın rızasını kazanmak amacıyla birlik ve beraberlik duygusu içerisinde, dayanışma ve yardımlaşma kültürünün artması hususunda çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir diyen Batun; “Bu çalışmalarımız sadece ülke sınırları ile sınırlı kalmamış nerede feryat eden bir mazlum soydaşımız veya dindaşımız varsa ona el uzatılmış, nerede zulümlerle sınanan bir kardeşimiz varsa ona kucak açılmış ve soydaşlarımız hiçbir şart ve koşul altında yalnız ve sahipsiz bırakılmamıştır. Yüce Türk milletinin Adriyatik’ten Çin Seddi’ne birlik ve beraberlik içerisinde istikbale daha emin adımlarla yürümesi, kültürel alışverişin daha da artması, gönül köprülerinin kurulması, Turan idealine bir adım daha yaklaşılması bu çalışmalarımızın amaçlarındandır. Bu düşünceler ile Kırım’dan Bosna’ya Doğu Türkistan’dan Türkmeneli’ne, Kırgız Türkleri’nden müteşekkil Ulupamir Köyü’nden, Afganistan’a ve yurt içerisindeki ihtiyaç sahiplerimize yönelik kurban kesimi gerçekleştirerek beraberliğimizin daim olduğunu, asla yalnız olmayacaklarını ve her şart ve koşul altında Ülkü Ocakları’nın soydaşlarımızla bir ve beraber olduğunu kendilerine ilettik. Bu sene de aynı iman, aynı inanç ve kararlılıkla vekâleten kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Bu düsturla yüce İslam dininin usulleri çerçevesinde kurbanlarınızı kesip aynı hassasiyetle dağıtımlarını gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.
Batun; “Önümüzdeki Kurban Bayramı münasebetiyle Yüce Türk milletinin ve ülküdaşlarımızın birer emaneti olarak gördüğümüz vekâleten kurban bağışlarını; muhtaç durumdaki insanların yüzlerindeki gülümsemeye ortak olmak, onları böylesi mübarek günlerde mahzun bırakmamak, kardeşlik duygularını had safhaya çıkarmak, kendisine uzatılacak bir yardım eli bekleyen her ihtiyaç sahibine elimizi uzatmak düsturundan hareketle soydaşlarımıza ve ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerine teslim edeceğiz. Tüm vatandaşlarımız 950 TL olarak belirlenen kurban bağış ücretini “Ülkü Ocakları Kurban Bağış Hesabına” yatırdıktan sonra bu konuyla ilgili görevlendirilen arkadaşlarımıza vekâletlerini vererek, kurban ibadetlerini Ülkü Ocakları aracılığıyla gerçekleştirebilecek ve kurbanlarını ihtiyaç sahipleri ile paylaşabileceklerdir. Şimdiden yapacağınız ibadetlerin ve kurbanlarınızın kabul olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz eder, zulmün son bulduğu bir bayram geçirmemizi temenni ederim” ifadelerine yer verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
55 TL için dövüp gasp ettiler
55 TL için dövüp gasp ettiler
Elektrik akımına kapılan inşaat işçisi hayatını kaybetti
Elektrik akımına kapılan inşaat işçisi hayatını kaybetti