mersin escort
Advert
Advert

Balıkçılar Hırsızların Ağına Takıldı

Nuh Akkuş/ Anamur’da hırsızlar balıkçılara zarar verdi.

Balıkçılar Hırsızların Ağına Takıldı
Bu içerik 795 kez okundu.


Anamur Sultan Çayı Taşkınından tekne sahipleri de nasibini aldıktan sonra Tekne sahipleri daha yaralarını sarmadan şimdi de hırsızların ağına takıldı. Gece geç saatlerde teknelere dadanan kişi ya da kişiler 3 fiber teknenin motorunu söktüler. İkisini çalan hırsızlar, diğer teknenin motoru aynı zamanda direksiyona bağlı olduğu için götüremediler. 
Anamur Jandarma ekiplerinin geniş çaplı araştırma başlattığı olayda, hırsızların, motorları sökmek için diğer teknelerin takımlarını kullandıkları belirlendi.
Geçen sene kendi teknesi ile birlikte 4 teknenin daha çalındığını ifade eden tekne sahibi bir an önce hırsızların bulunmasını istiyor.  Çayda önlemler alınması gerektiğini vurgulayan Bora Biçer; “Bundan birkaç sene önce de aynı şekilde motorlarımız çalındı. O zaman benimde bir motorum gitmişti. Bu sene de iki tane motoru çalmışlar, bir tanesini de, direksiyonunun halatını kıramadıkları için teknenin içine yatırmışlar, çalamamışlar ama iki tane motor gitmiş” dedi. 
Çalınan tekne motorlardan bir tanesinin piyasa değerinin 15 Bin TL olması tekne sahiplerini maddi hasara soktu. Ayrıca motorlarının olmaması nedeni ile ava çıkamayan balıkçılar kayıplarının hem maddi hem de manevi olduğunu da belirttiler.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parkomat Uygulaması Başladı
Parkomat Uygulaması Başladı
Büyükşehir Ekipleri, Yılkı Atlarına Yem Bıraktı
Büyükşehir Ekipleri, Yılkı Atlarına Yem Bıraktı