Advert

Sanayiciler Deneyimlerini Paylaşıyor

Adana Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Expel İlaç firması ortağı Nedim Büyüknacar, deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. Kendi yaşamından, iş hayatından ve çevresinden örnekler veren Büyüknacar, yeni iş fikirleri, girişimcilik, dil eğitiminin önemi gibi birçok konuda önemli tavsiyelerde bulundu.

Sanayiciler Deneyimlerini Paylaşıyor
Sanayiciler Deneyimlerini Paylaşıyor Muhabir
Bu içerik 236 kez okundu.


AOSB’de yer alan ve sanayicilerin ihtiyaç duyduğu nitelikli ara eleman yetiştiren Özel Sarıçam Teknoloji Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okul yönetimi ve AOSB Bölge Müdürlüğü’nce hayata geçirilen söyleşi programları kapsamında, sanayicilerden iş tecrübelerini öğrenerek, geleceğe daha güvenle bakıyor.
Söyleşi programının konuğu olan İşadamı Nedim Büyüknacar, okulun konferans salonunda toplanan öğrencilere çocuk yaşlarda başladığı çalışma hayatından kesitler anlattı. İnsanın hayatında küçük yaşlardan itibaren hedefleri olması ve bu hedefler için yılmadan çalışması gerektiğini belirten Büyüknacar, kendi hayatından örnekler vererek öğrencilere ilham kaynağı oldu.
Öncelikle dil öğrenmenin önemine dikkati çeken Büyüknacar, “Çocukluğumda her gün oyuna geç gelen arkadaşım evinde İngilizce sözlükten dil öğreniyordu. O dil bugün o arkadaşıma yurt dışının kapılarını açtı ve okulunu bitiremese de o dil sayesinde bugün çok büyük bir şirketin sahibi oldu. Size tavsiyem; sosyal medyada her gün bir saat daha az zaman geçirip dil öğrenin. Artık internetten bile dil öğrenebiliyorsunuz. TV karşısında size hiçbir faydası olmayan programlar yerine yabancı film izleyerek de dil öğrenmek mümkün olabiliyor. Bu imkanları değerlendirin” dedi.
(İHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toros Üniversitesi'nde '15 Temmuz Kahramanları Anma Sergisi'
Toros Üniversitesi'nde '15 Temmuz Kahramanları Anma Sergisi'
438 Kök Kenevir Bitkisi Ele Geçirildi
438 Kök Kenevir Bitkisi Ele Geçirildi