Advert
Advert Advert Advert Advert Advert

Anamur Belediyesi Doğaya Katkı Sağlıyor

Aydın Apaydın/ Anamur Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri ve Temizlik İşleri ekipleri koordineli çalışmalarına devam ediyor. Anamur sokaklarında ve park – bahçelerinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Anamur Belediyesi Doğaya Katkı Sağlıyor
Anamur Belediyesi Doğaya Katkı Sağlıyor Muhabir
Bu içerik 444 kez okundu.

Ekipler gün içerisinde birden fazla mahalleye girerek mahalle içerisinde bulunan parkların bakım onarımları yapıldı. Yapılan ve bakım gören parklar içerisinde Bahçelievler Mahallesi parkı, Kardeş kentler parkı gibi birçok mahallenin parkı baştan aşağı elden geçti. Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri sokak sokak ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarını sürdürüyor. Temizlik işleri ekipleri ise hemen ardından temizlik çalışmalarını yapmakta.

Toplamda 2559 Fidan Belediye Tarafından Dikildi

Anamur Belediyesi başlattığı ‘Daha Yeşil Anamur İçin’ uygulaması ile birçok bölgede fidan dikimini yaptı.
Uygulamanın başladığı günden bu güne Anamur Belediyesi 2559 fidan dikti. Göreve başlanıldığından bu tarafa Büyükşehir’e ait olanlar dahil cadde ve sokaklara binlerce çiçek dikildi; 2559 kauçuk, palmiye, oya, hurma, Benjamin, mine, japon gülü- ağacı, sahil çamı dikildi. İlerleyen süreçlerde her yere zeytin, pikan cevizi ve avokado ağaçları dikme hazırlığındalar.
D-400 Karayolu’nun bakımı, Ören Antik Kenti’nin bakımı, çevre düzenlemeleri, parkların, okul bahçelerinin bakımı, ıslahı ve yeşillendirmelerine de sınırsız destek veriyoruz. Melleç, Tenzile, Kalınören Mahallesi, Sultan Çayı’nın Doğu’suna ve Batı’sına, çevre yoluna, Bahçelievler Mahallesi’ne, Sanayi Sitesi’ne, Ören Hal Mevkii dere kenarlarına, Bahçe Mahallesi’ne İskele Mahallesi’ne ağaçlandırma ve park çalışmaları yapıldı. Çataloluk Mahallesi cami yanına ve Yalıevleri Mahallesi’ne çocuk parkı kuruldu. Güzelyurt Mahallesi’ndeki çocuk parkı genişletilerek basketbol ve voleybol sahası, yürüyüş yolları ve kamelya yapıldı. 59 mahallede temizlik ve bakım işlemleri yapıldı. Park ve Bahçe Müdürlüğü’ne sepetli-bomlu araç alınarak 59 mahallede, vatandaş ve resmi kurumların tüm ihtiyaçları karşılanmış bulunmakta. 
Park Bahçe Müdürü Selvi Parlak; “ Fidan dikimlerimiz her geçen gün daha da artacak. Kendi bünyemizde yetiştirmiş olduğumuz fidanlarımızı toprakla buluşturarak Anamur’un doğa örtüsüne katkıda bulunuyoruz. Talimatı veren Başkanımız Hidayet Kılınç’a çok teşekkür ederiz. Hayatımızın kaynağı olan oksijen kaynağı ağaçlarımız yağmurların azalması ile birlikte daha çok bölgelere ekimi yapılacak” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin'de Toplu Taziye Yapılması Yasaklandı
Mersin'de Toplu Taziye Yapılması Yasaklandı
Tarsus'ta Trafik Kazası: 1 Ölü
Tarsus'ta Trafik Kazası: 1 Ölü