Advert

Anamur Belediyesi Danışmanlık Merkezi’nde 'Metropolitan Okul Olgunluğu Testi' yapılıyor

Anamur Belediyesi Danışmanlık Merkezi’nde 4- 6 yaş aralığındaki çocukların okula, okulun gerektirdiği kurallara ve öğrenmeye hazır olup olmadığını saptamak amacıyla yapılan 'Metropolitan Okul Olgunluğu Testi' yapılıyor.

Anamur Belediyesi Danışmanlık Merkezi’nde 'Metropolitan Okul Olgunluğu Testi' yapılıyor
Anamur Belediyesi Danışmanlık Merkezi’nde 'Metropolitan Okul Olgunluğu Testi' yapılıyor Muhabir
Bu içerik 850 kez okundu.

06 Ağustos Pazartesi - 01 Eylül Cuma tarihleri arasında başvuruların alınacak

HABER MERKEZİ/
06 Ağustos Pazartesi - 01 Eylül Cuma tarihleri arasında başvuruların alınacağı, 'Metropolitan Okul Olgunluğu Testi' ile ailelerin küçük yaştaki çocuklarını okula gönderme konusunda yaşadığı kaygıların önüne geçilebilek.
Anamur Belediyesi Danışmanlık Merkezi tarafından yapılacak testin amacı ve uygulama şekli hakkında şu bilgilere yer verildi: "Metropolitan Okul Olgunluğu Testi çocukların okula, okulun gerektirdiği kurallara ve öğrenmeye hazır oluşlarıyla ilgili uzmanlara bilgiler vermektedir. Okula yeni başlayan 1'inci sınıf öğrencilerinin yönergeleri anlamaya hazırlıklı olup olmadığı konusunda ve bu özellikleriyle başarılarını ölçmeye yönelik hazırlanmış bir testtir. Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, okula hazırlanırken fizyolojik, çevresel, zihinsel ve psikolojik değerlendirmede kullanılır. Test 6 alt ölçekten oluşmaktadır ve 100 maddelik bir ölçektir. Alt maddeler; kelime anlama, cümleler, eşleştirme, sayılar, kopya etme gibi ölçeklerdir. Testin sonucunda çocuğununuzun okul için gereken olgunluğa sahip olup olmadığı konusunda sağlıklı bilgiler verir. Özellikle son zamanlarda 5 yaşındaki çocukların okula başlayıp başlamaması konusunda aileler kaygı yaşamaktadır. Bu tür kaygıları olan aileler bir uzmandan destek alarak bu testi uygularsa sağlıklı bilgiler edineceklerdir. Aynı zamanda bu aşamada çocuğunuzun bu testi yapması çok önemlidir çünkü çocuk olgunluğa ulaşmadıysa eğer okulda sorunlar yaşayacaktır ve kendisi ile ilgili olumsuz inançlar edinmeye başlayacaktır. Çocuğun okuldan soğuma ihtimali vardır. Bu aşamada bu test okul öncesi çocuklar için önemli bir testtir."
Anamur Belediyesi        Danışmanlık Merkezi’nde         4-6 yaş çocuklara uygulanabilen test sadece 24 dakika sürüyor. Bu testi yaptıran aileler, gönül rahatlığıyla çocuklarını okula gönderebileceklerdir. Hiçbir kaygı yaşamadan çocuğun okula hazır oluşlarını fark edip hazır değiller ise verilecek öneriler ile onları hazır  bir şekilde okula yollayabile-ceklerdir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Ocaklar İlçe Başkanı Gürüz ihtiyaç  sahiplerinin yanında olmaya devam ediyor
Ak Ocaklar İlçe Başkanı Gürüz ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam ediyor
Kocamaz’ın DP’den adaylık başvurusu kabul edildi
Kocamaz’ın DP’den adaylık başvurusu kabul edildi