Advert
Advert

Anamurlular Doğal Ortamda

DURAN BEYAZATEŞ/ Anamurlu vatandaşlar Pazar gününü doğal ortamda geçirerek stres attı.

Anamurlular Doğal Ortamda
Bu içerik 283 kez okundu.


Yağışların birden gelmesi ve evlere kapanmak zorunda kalan Anamurlular, Pazar günü açan güneş ile kendilerini ormanlık alanlara attı. Hem temiz hava almak isteyen vatandaş hem de geç gelen yağmurlarla mantar topladı. 
Hazırlıklı bir şekilde dağa çıkan Anamurlular, çamların altında buldukları mantarlarla yüzleri güldü. Mantar buldukça sevinen çocukların ise mutluluktan keyifleri yerine geldi. Arabalarının arkalarında getirdikleri malzemelerle piknik ortamı da sağlayan aileler temiz hava ile acıkmış bir şekilde mantarları pişirerek yediler.
Fazla bulan eşine dostuna götürürken az bulanlar ise piknik yaparak topladıkları mantarları mideye indirdiler.
Mantar toplayan bir ablamız ise; “Hava biraz açtı ve bizde bunu fırsat bilerek kendimizi doğal ortama bıraktık. Yağmurla temizlenen hava ve ağaçlar içimizi ferahlattı. Boşuna gelmiş olmadık. Mantarda toplayarak temiz havada acıkan karnımızı doyurduk. Hem biz mutlu olduk hem de çocuklarımız” diyerek duygularını ifade etti.
Yaylaya doğru çıktıkça insanların çoğaldığını gören muhabir arkadaşımız ise kendisinin yaylada mantar bulamadığını ve sucuk ekmek ile karnını doyurduğunu belirterek mangal yapan insanları da uyardığını vurguladı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Soba Patladı: 2 Kişi Yaralandı!
Soba Patladı: 2 Kişi Yaralandı!
Kadınlar, Hayatımızın En Önemli Yapı Taşıdır
Kadınlar, Hayatımızın En Önemli Yapı Taşıdır