Advert

KADIN Anamur’da

NUH AKKUŞ/ İstanbul Dramatik Sahne Sanatları tarafından hazırlanan KADIN adlı Tiyatro gösterisi Anamur’da sahne alacak.

KADIN Anamur’da
KADIN Anamur’da Muhabir
Bu içerik 730 kez okundu.


Birçok tiyatral gösteriye imza atan Dramatik Sahne Sanatları, Kadına Şiddet olaylarına karşı dur diyebilmek amacı ile KADIN adlı eseri sahneye koydu. Yazarlığını Cem Düzova’nın yaptığı KADIN tiyatrosunun yönetmen koltuğunda ise Nazif Uslu oturmakta.  Senarist Cem Düzova; “Kadınların töre, aile içi şiddet ve intihara sürüklenişini anlatmaktadır.Toplumsal bir yüzleşme olan ‘Kadın’ adlı oyunda, Müziğin ve sözcüklerin havada dans ettiği, sahne estetiğin en etkili bir biçimde kurgulandığı farklı kadın yaşamlarından hikayeler anlatıyoruz” derken yönetmen Nazif Uslu; “Ne kadar farklı gibi gözükse de bir o kadar da benzer yaşamları sergiliyoruz.
“Kadın” adlı oyun, sadece bir oyun değil biz kadınların gerçek bir trajedisidir.
Bundan sonra söz söyleme sırası siz seyircimizindir” dedi.
Oyunun Anamur’a gelmesinde öncülük eden Ferhan Akarsu; “Bende bir kadın olarak hem kadına şiddete dur demek için, farklılığı göstermek için hem de Anamur’da kültürel bir etkinliğin sosyal anlamda mesaj vermesi için çabaladım. Sağ olsunlar beni kırmayarak buraya gelecekler” dedi.
KADIN
23 KASIM 2019 CUMARTESİ günü Saat 19.30’da Anamur  Belediyesi Şair Abdülkadir Bulut Kültür Merkez’inde (Yıldız Düğün Salonu Üstü ) sergilenecek.
BİLETLERİ 506 735 61 51 NUMARALI TELEFONDAN TEMİN EDEBİLİRSİNİZ.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toros Üniversitesi'nde '15 Temmuz Kahramanları Anma Sergisi'
Toros Üniversitesi'nde '15 Temmuz Kahramanları Anma Sergisi'
438 Kök Kenevir Bitkisi Ele Geçirildi
438 Kök Kenevir Bitkisi Ele Geçirildi