mersin escort
Advert
Advert

USULSUZLUĞUN DAİMA KARŞISINDA DURDUK!

DURAN BEYAZATEŞ/ Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ve yönetim ekibi Ünlüselek Otelde kahvaltıda basın mensupları ile buluştu. Hidayet Kılınç kahvaltıda, Hasan Çatkaya’nın geçmiş dönemde almış olduğu sera yaptırma izin belgelerinin sahte olmasına istinaden basın açıklamasında bulundu.

USULSUZLUĞUN DAİMA KARŞISINDA DURDUK!
Bu içerik 1193 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Başkan Kılınç açıklamasında; “Biz göreve geldiğimiz günden itibaren daima usulsüzlüklerin karşısında durduk ve durmaya da devam edeceğiz. Günlerdir sosyal medya da ve bazı gazetelere başlık olan Sera İzin Belgelerindeki sahtecilik ile ilgili Belediyemizce incelenip evraklandırıldı ve usulsüzlük yapıldığı ortaya çıktı.

HABERİN VİDEOSU

Yapılan incelemeler doğrultusunda ve belgelere göre evrakta sahtecilik tespit edildi.

‘İlçemiz Çarıklar Mahallesi Kocadut mevkii 220 ada ce 158 parseller imar planında Turizm Tesis Alanı olarak görülmekte. Bahsi geçen parsellere muz serası yapılmaktadır. Belediyemizden sera izni alınmadan kaçak olarak yapılan seralara yasal işlem yapmak istemekteyiz. Ancak bahsi geçen seranın ilgilisi yazımız ekinde bulunan Mersin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce tanzimli 30.06.2017 tarih ve 188527620-718 sayılı yazısı ile sera izninin bulunduğunu beyan etmiştir. Bahsi geçen yazının geçerli olup olmadığının bildirilmesi hususunda;

HABERİN VİDEOSU

Gereğini bilgilerinize arz ederim.’ Şeklinde dilekçeyi Mersin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne sunduk.  Mersin Valiliğinden gelen açıklama ve dilekçeye göre böyle bir izin belgesinin sistem kayıtlarında bulunmadığını bildirdiler. Bizde işlem yaparak sera olan o bölgeyi mühürledik. Ayrıca Resmi Evrakta Sahtecilik konusu üzerine Savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Bu belgelerde şu an önünüzde. Bir diğer konu, burası bir turizm bölgesi. Tarım bölgesi ayrıdır, turizm bölgesi ayrıdır. Biz suç duyurusunda bulunduk ama benim en yakınımdaki insanlar da MUZBİR üyesi. Evrakta sahtecilik devlet yönetmenliğine karşı bir davranıştır” dedi.

 

HABERİN VİDEOSU

 

 

 

 

İDDİALARA GÖRE SAHTE EVRAK

HABERİN VİDEOSU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MESKİ Görevlileri Sorunları Yerinde Tespit Ediyor
MESKİ Görevlileri Sorunları Yerinde Tespit Ediyor
Balıkçılar Çiftlik Balıklarının Fiyatlarının Artmasına Tepkili
Balıkçılar Çiftlik Balıklarının Fiyatlarının Artmasına Tepkili