mersin escort
Advert
Advert

Başkan Gültak’ın Talimatıyla Şehit Annesinin Evi Yenileniyor

Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak, Kıbrıs’ta 25 yıl önce vatani görevini yaparken şehit olan Naci Bozoğlu’nun annesi Leyla Bozoğlu’nun evinin yenilenmesi talimatı verdi.

Başkan Gültak’ın Talimatıyla Şehit Annesinin Evi Yenileniyor
Bu içerik 247 kez okundu.

 

Ekipler, evde yenileme çalışmalarına başladı.
Şehit ailelerine özel bir önem veren, onları yalnız bırakmayıp sahip çıkan Başkan Gültak, her fırsatta şehit ailelerini ziyaret ederek, varsa talep ve sıkıntılarını gidermeye çalışıyor. Gültak, Bolu’da 33 yıl önce şehit düşen Fadıl Alnıaçık’ın eşi Nurcan Alnıaçık’ın, Hal Mahallesinde bulunan evini geçen haftalarda baştan sona yeniletmesinin ardından, bu kez de Kıbrıs’ta 25 yıl önce vatani görevi sırasında şehit olan Naci Bozoğlu’nun annesi 74 yaşındaki Leyla Bozoğlu’nun, İhsaniye Mahallesindeki evinin tadilatının yapılması talimatını verdi.Hemen harekete geçen ekipler, evin 5 kapısını yenisiyle değiştirdi, odalar ve dış cepheyi boyadı. Mutfağın tezgah mermeri ile alt dolapları da yenilenirken, zarar gören oda duvarları alçı ve sıva ile kaplanıp güçlendirildi.
“Şehit ailelerimiz, her şeyin en güzeline layık”
Başkan Gültak da şehit annesi Leyla Bozoğlu’nun evini ziyaret ederek, yenileme çalışmalarını yerinde inceledi. Şehit annesi ile bir süre sohbet eden Gültak, “Şehitlerimizin aileleri için ne yaparsak yapalım azdır. İnşallah bundan sonra çok daha güzel ve ferah bir şekilde evinde oturursun. Sizler, her şeyin en güzeline layıksınız. Vatan için, ülkemizin güvenliği için toprağa düşen şehitlerimizin bizlere emanetisiniz.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti, büyük bir devlettir, şehit ve gazilerini asla unutmaz. Saygıdeğer şehit ailelerimizin, en iyi imkanlarda yaşamını sürdürebilmesi bizim için büyük bir görev ve sorumluluktur” dedi. (İHA)

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parkomat Uygulaması Başladı
Parkomat Uygulaması Başladı
Büyükşehir Ekipleri, Yılkı Atlarına Yem Bıraktı
Büyükşehir Ekipleri, Yılkı Atlarına Yem Bıraktı