Advert
Advert Advert Advert Advert Advert

Bozyazılı Şampiyon Avrupa İçin Destek Bekliyor!

NUH AKKUŞ/ Bozyazılı Fitness Eğitmeni Serdar Aysan (46) Türkiye Şampiyonu olduktan sonra Milli Takıma kabul edilerek Dünya’da Türkiye’yi temsil edecek.

Bozyazılı Şampiyon Avrupa İçin Destek Bekliyor!
Bozyazılı Şampiyon Avrupa İçin Destek Bekliyor! admin
Bu içerik 669 kez okundu.


Eylül 2017 Açık Siklet 80 kg. da Türkiye üçüncüsü olan Serdar Aysan 2019 Eylül ayında Antalya’da düzenlenen şampiyonluk maçında Açık Siklet’te Türkiye birincisi oldu. Türkiye Şampiyonu olan Aysan memleketi Bozyazı ve Anamur’da beklediği desteği alamazken Dünya’da Türkiye’yi temsil edecek.
Milli Gururumuza Başkan Kılınç ve Adiloğlu Tarım (Azim Karaman) Desteği
Türkiye Açık Siklet Şampiyonu olan Serdar Aysan’a destek Bozyazı Belediye Başkan Yardımcısı Ali Deniz ve  Anamur Belediyesi Başkanı Hidayet Kılınç’tan tam destek gelirken Adiloğulları Tarım (Azim Karaman), Dünya Şampiyonası için Serdar Aysan’ın sponsoru oldu. Aysan; “Ben memur maaşı ile geçinen bir sporcuyum”. Elbette ki çevremdeki insanlar desteğini hiçbir zaman esirgemedi. Başkanımız Kılınç’a ve Adiloğulları Tarım’a (Azim Karaman) çok teşekkür ederim. Şöyle bir durum var sizler de olmasanız benim Dünya şampiyonasına gideceğimi yakın çevrem hariç kimse bilmeyecekti. Memur maaşı ile bu sporu yapmam çok zor. Benim beslenmem normal beslenen bir insanın 4 katı diyebilirim. Umudum tüm Bozyazılı ve Anamurlu hemşerilerimden manevi destek. Bu şampiyonada desteksiz hiç olmaz” dedi.        
Serdar Aysan 6 – 8 Aralık 2019 İspanya’nın Tarragona şehrinde Dünya Şampiyonasına katılacak. Bunun için çalışmalara hız kesmeden devam ettiğini belirten Aysan; “ Dünya şampiyonu olmak elbette çok zor ama ben memleketimi ve Türkiye’mi en güzel şekilde temsil edeceğime inanıyorum. Bana inananlarında desteklerini görmek isterim.
 15 yıldır bu işi yapıyorum. Beslenmem ve eğitimim sadece kendi memur maaşımla anca yetebiliyorum. Adiloğulları Tarım (Azim Karaman) ve Başkanımız Kılınç’a tekrar teşekkür ederim desteklerinden dolayı” dedi.Aysan 6 -8 Aralık 2019’da İspanya’da yapılacak olan Dünya Şampiyonası için herkesin manevi desteğini beklediğini belirtti.

“Spora Kendi Evimde Başladım”
Şampiyon Aysan gazetemize verdiği demeçte bu günlere nasıl geldiğini bizlere kısaca anlattı. Aysan; “Ben bu spora önce kendi evimde başladım. Balkonumda kendi çabalarımla yapmış olduğum mekik aletleri ilebaşladım. O zamanlarda tabi bu kadar Spor salonu bulunmamaktaydı. Beslenmeme gelecek olursak. Protein beslenmeleri aşırı derecede pahalı. Ben kendimi geliştirerek şu anki vücuda sahip oldum.Bozyazı’da ve Anamur’da Spor salonlarında eğitmenliğe başladım. Hem vücut geliştirmek isteyen gençlere hem de kendime faydalı oldum. Şampiyonalara katılmak en büyük hedefimdi. Eylül 2017’de Türkiye üçüncüsü oldum. Şimdi ise Açık Siklet Türkiye birincisiyim. Hedefim Milli Takıma katılarak  Dünya Şampiyonu olmak. Bunun içinde desteklerini gösteren ve göstermeyen herkese teşekkür ederim” dedi.

 

anamur fitness serdar aysan anamur haber düya açık siklet şamiyonası açık siklet şampiyona fitness şampiyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin'de 'Anne-kız' Projesine Katılanlar Kampa Uğurlandı
Mersin'de 'Anne-kız' Projesine Katılanlar Kampa Uğurlandı
Kızıltan: “Yapay Gündemlerle Bir Yere Varamayız. Gerçek Gündem Ekonomidir”
Kızıltan: “Yapay Gündemlerle Bir Yere Varamayız. Gerçek Gündem Ekonomidir”