mersin escort
Advert
Advert

Mersin ve Leszno Kentleri Eşleşmesinde Adımlar Tamamlanıyor

Türkiye ve Avrupa Birliği arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı kapsamındaki projenin çalışmaları hızla tamamlanıyor. Bu yılın başında eşleşen Mersin ile Polonya’nın Leszno kenti arasında Çevre Ortaklığı Projesi kapsamında Çevresel Bilgiye Erişim Toplantısı yapıldı.

Mersin ve Leszno Kentleri Eşleşmesinde Adımlar Tamamlanıyor
Bu içerik 187 kez okundu.


Halkın çevresel bilgiye erişim hakkının konuşulduğu toplantıda, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, MESKİ, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, Kimya Mühendisleri Odası Mersin Şubesi ve TEMA Mersin Şubesi’nden katılımcılar yer aldı.
Toplantının moderatörlüğünü yapan Çevre Mühendisi Cenk Cenkcimenoğlu. Açılışta yaptığı konuşmada, “Zamanla toplumdaki çevre algısının nereden nereye geldiğini görmek güzel. Çevreyle ilgili uygulamalar artık hepimizin gündeminde. Önemli olan çevreyle ilgili sorunları başlamadan önlemek” dedi.
“Projenin temel amacı iyi uygulamaları ortaya koymak”
Çevre ve uygulamalarla ilgili sunumların yapıldığı toplantıda konuşan Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Bülent Halisdemir, projeyle ilgili bilgiler verdi. Leszno’nun, Mersin’den biraz daha küçük, Avrupa Birliği müktesebatını uygulayan, tarihi çok gerilere dayanan bir şehir olduğunu belirten Halisdemir, karşılıklı ziyaretler gerçekleş-
                                                                                     tirdiklerini söyledi. Halisdemir, “Onların iyi uygulamalarına oturup birlikte baktık. Biz kendi iyi uygulamalarımızı onlara anlattık. Bu iyi uygulamalarda şunu gördük ki, aslında yapılabilecek, daha da ileri götürebileceğimiz çok ortak nokta var. Mersin olarak, çevre konusunda Avrupa Birliği müktesebatını uygulamalarına rağmen, onlardan çok ilerde olduğumuz birçok nokta olduğunu gördük. Bu da bizi sevindirici bir durumdu. Devam etmeyi düşünüyoruz, bu yılın sonuna kadar projemiz hayatta kalacak. Projenin temel amacı, iyi uygulamaları ortaya koymak. Onların iyi uygulamalarını burada nasıl uygulayabiliriz, bizim iyi uygulamalarımız orada nasıl uygulanabilir şeklinde çalışmalar düşündük” diye konuştu. (İHA)

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parkomat Uygulaması Başladı
Parkomat Uygulaması Başladı
Büyükşehir Ekipleri, Yılkı Atlarına Yem Bıraktı
Büyükşehir Ekipleri, Yılkı Atlarına Yem Bıraktı