mersin escort
Advert
Advert

CHP 96. Yılını Kutladı!

Fatma Akkuş/ Anamur Cumhuriyet Halk Partisi ilçe Örgütü kuruluşlarının 96. Yılını kutladılar.

CHP 96. Yılını Kutladı!
Bu içerik 328 kez okundu.

Kuruluş ve Anma Program CHP Anamur İlçe binasında partililerin katılımı ile gerçekleştirildi. Program Atatürk ve silah arkadaşları anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Sonrasında CHP Anamur İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır konuşma yaptı. Konuşmasında Yeşilçayır;

“Çok Değerli Cumhuriyet Halk Partililerimiz

Saygı Değer Hanım Efendiler ve Beyefendiler

Geleceğimizin teminatı gençlerimiz

Basınımızın çok değerli temsilcileri

Partim İlçe Örgütüm ve şahsım adına sizleri en derin duygularımla saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Hoş geldiniz.

Bugün Partimiz, gözbebeğimiz Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96. Kuruluş Yıl dönümünü kutluyoruz.

Partimiz 96 yılı geride bırakmıştır. Türkiye’de 96 yılı geride bırakan ikinci bir parti yoktur.

Bu geçen zaman içinde nasıl ayakta kalabilmiş bunu iyi anlamak gerekir. Birinci Dünya Savaşı bittiğinde Osmanlı ağır yenilgiye uğramış, şartları çok ağır antlaşmalarla da devlet olma özelliğini kaybetmişti. Arkasından İşgaller Başlamış, Yurdumuz Daha da Küçülmüştü. Böylece Batılı Emperyalistler Hedeflerine Adım Adım Yaklaşıyorlardı. Anadolu halkı savaşlardan yorulmuş ve yoksullukla mücadele ediyordu. Durumumuz çok kötüydü.

Kötüydü ama bir Mustafa Kemal gerçeği vardı. İşte Anadolu halkının sıkıntıları Mustafa Kemal gerçeği ile tersine döndü. Mustafa Kemal şunu iyi biliyordu ki Anadolu halkının azim ve kararı CHP Örgütü içinde zaferler kazanacaktı. İşte bu yüzden 9 EYLÜL 1923 Cumhuriyet Halk Partisi’ni kurdu. Böylece Anadolu Halkı Cumhuriyet Halk Partisi Çatısı Altında Birleşti, azimle savaşarak bağımsızlığını tekrar kazandı. Arkasından da modern Türkiye Cumhuriyetini kurdu, kurmakla kalmadı uygar ülkeler seviyesine ulaşmak için birçok alanda, hukukta yazı sisteminde ölçü sisteminde olduğu gibi köklü değişiklikler gerçekleştirdi.  

Bu başarıda ki en büyük pay şüphesiz ki CHP içinde verilen örgütlü mücadeledir. Onun için CHP’nin temelleri çok sağlamdır.

Bağımsızlığımızı ve modern Cumhuriyetimizi nasıl örgütlü mücadelemiz ile başardıysak içinde bulunduğumuz sorunları da yine örgütlü mücadelemizle çözeceğiz.

İşsizliği CHP’nin örgütlü mücadelesi çözecektir. Hayat pahalılığını, terör sorununu, dış politika açmazını, eğitimdeki çarpıklığı ve gerileşmeyi, insanlara şiddeti, tarımda üretim yerine ithalatı ve doğal çevrenin katledilmesini yine CHP’nin örgütlü mücadelesi önleyecektir.

Herkes şunu iyi bilmelidir ki, halkın ve Atatürk’ün partisi olarak, Türkiye Cumhuriyeti ve demokrasiyi kuran parti olarak, Türkiye’nin aydınlık geleceğini hedefleyen parti olarak yani Cumhuriyet Halk Partisi olarak halkımızı kucaklamaya, onlara hizmet etmeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum” dedi.

Konuşmanın hemen ardından Gül Kırıtoğlu ve Ahmet Meşe seçilen şiirleri seslendirdi. Şiir dinletisinin ardından CHP’nin Kuruluşunu anlatan bir video izleyicilere sunuldu.

Program çeşitli ikramların yapılmasının ardından sona erdi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MESKİ Görevlileri Sorunları Yerinde Tespit Ediyor
MESKİ Görevlileri Sorunları Yerinde Tespit Ediyor
Balıkçılar Çiftlik Balıklarının Fiyatlarının Artmasına Tepkili
Balıkçılar Çiftlik Balıklarının Fiyatlarının Artmasına Tepkili