mersin escort
Advert
Advert

Dünya’yı İkiye Böldüler

Haber Merkezi/ 17 şarkıcının bir araya gelerek hazırladığı Susamam adlı rap parçası Dünya genelinde insanları ikiye böldü.

Dünya’yı İkiye Böldüler
Bu içerik 988 kez okundu.

14 dk 55 saniyelik Susamam adlı rap parçası Yotube’ta 24 saat içinde 10 milyon kişi tarafından izlenerek Dünya gündemine oturdu. Şarkı içerisinde bulunan sözler nedeni ile hedef alındığı söylenen Türkiye demokratları şarkının PKK ve FETÖ organları tarafından desteklendiği savunulmakta. Şarkı içerisinde doğa, hukuk, adalet, Türkiye, İstanbul, eğitim, sorgulamak, kadın hakları, gurbet, hayvan hakları, intihar, faşizm, sokak, trafik gibi konuları tek tek ele alınarak yönetime karşı söylemlerin olduğu hem sosyal medyada hem de ulusal basında söz konusu olmuş durumda.

Bazı milletvekillerin, gazetecilerin ve ünlü şarkıcılarında Rap parçasına kendi sosyal medyadan #susamam hastagi ile paylaşım yaparak destek sunduğunu belirttiler. BBC yayın organının şarkıya büyük bir destek vermesi de gözden kaçırılmayarak şarkıyı yapan sanatçılara sosyal medyada büyük bir destek ve yargılama var. Şarkının içerisinde bulunan sözler nedeni ile hedef alındığı doğrultusunda bir grup şarkıcıları ve şarkıyı yargılarken diğer grup ise şarkıda gerçeklerin söylendiği konusunda düşüncelerini aktarmakta. Bu durum da hem Türkiye’de hem de dünya basınında insanları sosyal medya da ikiye bölmüş durumda.

Twitteer’da 300 Bin Etkileşim Sağladı!

Yayınlandığı gün itibari ile Twitter’da #susamam etiketi 300 bin etkileşim gösterdi. İnstagram’da bu etiket yaklaşık olarak 500 bin etkileşim sağladı. Yoyutube’ta dört gün içerisinde 16 Milyon 678 Bin 501 kişi tarafından görüntülenerek 188 bin yorum aldı.

Parça Trend videolar içerisinde 1 numarada yer alırken. Sanatçıların hakkında da sosyal medya da söylemler artmış durumda. Sanatçılardan birçoğunun sabıkalı olması nedeni ile ve yaptıkları iş doğrultusunda hedef alınmış durumda.

YOUTUBE VİDEO İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

şanı şer Fuat Ados Hayki Server Uraz Beta Tahribad-ı İsyan Sokrat St Ozbi Deniz Tekin Sehabe Yeis Sensura Aspova Defkhan Aga B Mirac Mert Şenel Kamufle susamam doğa eğitim kadın hakları hukuk
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MESKİ Görevlileri Sorunları Yerinde Tespit Ediyor
MESKİ Görevlileri Sorunları Yerinde Tespit Ediyor
Balıkçılar Çiftlik Balıklarının Fiyatlarının Artmasına Tepkili
Balıkçılar Çiftlik Balıklarının Fiyatlarının Artmasına Tepkili