Advert
Advert
Advert

Erbal’ın minikleri Köşekbükü Mağarası’nı gezdi

Yaz sezonunda faaliyetlerine devam eden Erbal Eğitim Kurumları ilçeyi tanıma gezilerinde öğrencilerini Köşekbükü Astım Mağarası’na götürdü.

Erbal’ın minikleri Köşekbükü Mağarası’nı gezdi
Erbal’ın minikleri Köşekbükü Mağarası’nı gezdi Muhabir
Bu içerik 152 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

HABER MERKEZİ/
Düzenlediğimiz etkinliklerle her hafta çocuklarımıza farklı bir mekanı gösteriyoruz diyen kurum müdürü Suna Yılmaz Gök; “Okul gezileri öğrencilerin kapalı ortamlardan, sürekli yaşadıkları çevreden kurtuldukları için sevinerek katıldıkları ve doğrudan eğlenerek bilgi ve tecrübeye ulaşmalarını ayrıca eğlenerek, öğrenme olanağını sağlar. Öğrencinin bir çok duyu organı devreye girdiği için, daha sağlam ve unutulmayan bilgiler oluşturulur. Zekâ alanlarının gelişimine katkıda bulunur. Geziler çocuklara; olayları, kişileri, doğal koşulları içinde tanıma, bu kişilerin sorunlarını kavrama, eleştirici düşünme yeteneğini geliştirme, kişilere ve olaylara nesnel ölçülerle yaklaşma, sorumluluk duygusu gibi önemli davranışlar kazandırmaktadır” ifadelerine yer verdi. 
Mağara gezimizdeki amacımız çocuklara tarih kültür, doğa sevgisini aşılamaktır şeklinde konuşan Gök; “Tarihi ve doğal zenginlikleriyle ilçemizin göz bebeği olan Köşekbükü Mağarasını tanıtma amaçlı düzenlediğimiz gezimizde öğrencilerimiz büyük bir sevinç ve heyecan yaşadı. Mağara içinde ve dışında doğal güzellikleri tanıma fırsatı buldular. Öğretmen ve öğrenci birlikteliğinin pekiştiği bu gezide öğrencilerimiz doğa ile içi içe pikniklerini yaptılar gönüllerince eğlendiler çevreyi tanıdılar. Bu gezide emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
55 TL için dövüp gasp ettiler
55 TL için dövüp gasp ettiler
Elektrik akımına kapılan inşaat işçisi hayatını kaybetti
Elektrik akımına kapılan inşaat işçisi hayatını kaybetti