Advert
Advert
Advert

Kültür ve Muz Festivali’ne Burcu Güneş damga vurdu

Anamur’da bu yıl 12.’si yapılan Kültür ve Muz Festivali´nin ikinci gününde konser veren ünlü sanatçı Burcu Güneş festivale damgasını vurdu.

Kültür ve Muz Festivali’ne Burcu Güneş damga vurdu
Kültür ve Muz Festivali’ne Burcu Güneş damga vurdu Muhabir
Bu içerik 215 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı konser

HABER MERKEZİ/
Yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı konser Anamur Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi
Geçtiğimiz Perşembe günü kortej yürüyüşüyle başlayan 12. Uluslararası Kültür ve Muz Festivali’nin ikinci ayağında halk dans gösterileri ve halk konserleri yapılıyor. 
Festivalin 2. gününde program ; Anamur Belediye Konservatuarı Halkoyunları, Ankara Fogmet ve Kuzey Kıbrıs Çatalköy Belediyesi halk dansları topluluğunun sahne almasıyla başladı.
Festivale KKTC Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu da katıldı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’nin Rum işgalinden kurtarılmasının 44. yıldönümü de anıldı. Festivalde söz alan Belediye Başkanı Türe, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Barış Harekatının 44. Yıldönümü nedeni ile dönemin KKTC Cumhurbaşkanı Merhum  Rauf Denktaş, Türkiye Başbakanı Merhum Bülent Ecevit ve Rumlar tarafından esir alındıktan sonra acımasızca şehit edilen Yüzbaşı Cengiz Topel´i de rahmetle andı. 
Festivalde kısa bir konuşma yapan KKTC Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu; “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Barış Harekatının 44. Yıl dönümü nedeni ile harekatın karargah noktası olan Anamur´da olmaktan dolayı mutluyum. Anamur halkına teşekkür ederim” dedi.
 Festivalde;  Başkan Türe ve Başkan Hulusioğlu ile Azerbaycan temsilcisi Natieva, Türk Bayrağı, KKTC Bayrağı ve Azerbaycan Bayrağını sağlayarak Türk dünyasında birliğin devam ettiğini söylediler.  
Festivalde konuşma yapan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe; Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, “Türkiye´nin en temiz denizi Anamur’dadır. Balık çiftliklerinin Anamur’da kurulmasına karşıyız. Dünya girişimci   Kadın Ödülünü Türkiye´ye kazandıran Anamurlu Burcu Ünsal´ı  tebrik ediyorum ve Anamur halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından sanatçı Burcu Güneş, sahne aldı. Kendine ait seslendirdiği şarkıların yanısıra  türküler ve oyun havalarından da seçmeler yapan Güneş, Anamurlular’ı eğlenceye doyurdu. Konserin bir bölümünde sergilediği davul şov dansı ile  alanı dolduran on binleri coşturdu.  Güneş şov sırasında davulu çalan arkadaşına da Anamur muzu ikram etti. 
Konserin sonunda Belediye Başkanı Mehmet Türe sanatçıya muzlu kadın heykeli, Anamur muz hevengi ve çiçek takdim etti. 
Gecenin en dikkat çeken bölümü Çevre platformu tarafından  Burcu Güneş´in sahnesine açılan “Balık çiftliklerini kurdurtmayız, Denizimizi kirletmeyiz”  yazılı dev pankart oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
55 TL için dövüp gasp ettiler
55 TL için dövüp gasp ettiler
Elektrik akımına kapılan inşaat işçisi hayatını kaybetti
Elektrik akımına kapılan inşaat işçisi hayatını kaybetti