Advert

Anamur’da ‘100. Yılda Bir Pedal da Sen At’ etkinliği

Anamur Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde “100. Yıla Bir Pedal da Sen At” isimli bisiklet turu etkinliği düzenlendi.

Anamur’da ‘100. Yılda Bir Pedal da Sen At’ etkinliği
Anamur’da ‘100. Yılda Bir Pedal da Sen At’ etkinliği Muhabir
Bu içerik 122 kez okundu.

HABER MERKEZİ/
19 Mayıs 1919'un 100. yıl kutlamaları çerçevesinde düzenlenen etkinliğe; Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Milli Eğitim Şube Müdürleri Alp Aslan ve Ali Bulut ile davetliler katıldı. 
110 öğrenci, okul müdürü ve öğretmenlerinin de katıldığı “100. Yıla Bir Pedal da Sen At” bisiklet turu etkinliği Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın ilk pedal çevirmesi okul bahçesinde bir bisiklet turu atması ve start düdüğünü çalmasıyla başladı. Başkan Kılınç’a Milli Eğitim Şube müdürleri Ali Bulut ve Alp Aslan da eşlik etti.
Etkinlikte konuşan Anamur Cumhuriyet Anadolu Lisesi müdürü Naci Şen; “19 Mayıs 1919'da Türk milletinin kurtarıcısı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk milli mücadele hareketini başlatmak üzere Samsun'a çıkmıştır. 
19 Mayıs’ı da Türk gençlerine bayram olarak armağan etmiştir. Bundan böyle vatanın bağımsızlık mücadelesi gençlerimize emanettir ve bu mücadele her türlü iç ve dış tehditlere karşı sonsuza kadar sürecektir.
Biz de Cumhuriyet Anadolu Lisesi olarak milli mücadelemizin başlangıcı olan 19 Mayıs 1919'un 100. yıl etkinlikleri çerçevesinde “100. Yıla Bir Pedal da Sen At”  bisiklet turu etkinliği düzenledik. Bu etkinlikte bize destek veren etkinliğin başlangıcında yanımızda olan Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’a, İlçe Milli Eği-tim Müdürü İlyas Mercan’a, şu-be müdürlerimize ve davetlilere  çok teşekkür ederiz. Ayrıca emniyet teşkilatımız, sağlık personelimiz de etkinliğin güvenli ve sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için ellerinden geleni yaptılar teşekkür ediyoruz. 
Etkinlik belediye başkanımızın ilk pedal çevirmesi okul bahçesinde bir bisiklet turu atması ve start düdüğünü çalmasıyla başlamıştır. Başkanımıza şube müdürlerimiz Ali Bulut ve Alp Aslan da eşlik etmişlerdir. etkinlik 110 öğrencimizin ve beden eğitimi öğretmenlerimiz okul müdürlerimiz ve bisiklet turuna katılanlar ile devam etmiştir.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Silahla vurulan ve trafik kazası geçiren iki köpeğe Mersin Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı
Silahla vurulan ve trafik kazası geçiren iki köpeğe Mersin Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı
Çevrecilerden balık çiftliklerine tepki
Çevrecilerden balık çiftliklerine tepki