Mersin'de gençlere üniversite tercihinde belediye desteği

Mersin'de gençlere üniversite tercihinde belediye desteği

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından, gençlerin YKS tercih süreçlerinde doğru yönelimlerini sağlamak amacıyla konferans düzenlendi.

Mersin'de gençlere üniversite tercihinde belediye desteği
Mersin'de gençlere üniversite tercihinde belediye desteği Muhabir
Bu içerik 118 kez okundu.


Bu kapsamda, Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi PDR Bölümü emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Binnur Yeşilyaprak’ın konuşmacı olarak katıldığı, '21. yüzyılda gençlerin meslek ve kariyer yolculuğu' konferansı düzenlendi. 
“Sevdiğiniz ve mutlu olacağınız meslekleri seçin” 
Programın açışında konuşan Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Hasan Gökbel, üniversite tercihi denince akıllara o andan sonraki hayatın planlanacağı tercihler geldiğini belirterek, “Ülkemizde özellikle ekonomi ve iş alanlarındaki yetersizlik dikkate alındığında iş odaklı tercihlerin ağırlıklı olduğunu görüyoruz. Ben altını çizerek şunları söylüyorum; sevdiğiniz ve mutlu olacağınız meslekleri seçin. Özellikle eğitim konusunda Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin gençlere çok daha fazla katkı veren bir belediye olacağına inanıyorum. Çünkü hedeflerimiz hep bu noktada. Biz belediyenin 5 yıllık stratejik planını hazırlıyoruz. Eski dönemde planlar hazırlanıp tozlu raflarda kalırdı. Ancak son zamanlarda stratejik planların önemi ortaya çıktı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer, 5 yıllık stratejik planı Büyükşehir Belediyesi’nin bir yol haritası, bir anayasası olarak ortaya koymamızı istedi. Bu noktada yaptığımız çalıştaylarla sporu bir masaya, kültür-sanatı bir masaya, turizmi bir başka masaya, eğitimi, sağlığı, dış ilişkileri bir başka masaya yatırdık. Çalıştaylarda amacımız neydi? Mersin’deki tüm paydaşları bu çalıştaylarda bir araya getirmek. Stratejik planımız muhtemelen eylül ayı sonunda sona erecek. Bu stratejik planda da eğitimin çok ayrı ve özel bir yeri var" dedi. 
“Eğitime çok farklı bir bakış getirmek istiyoruz” 
Büyükşehir Belediyesi’nin eğitime verdiği önemi vurgulayan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Necdet Tamamoğulları ise “Yönetimimiz, sosyal demokrat bir belediyecilik için elindeki olanakları kullanmaktadır. Sosyal Hizmetler Dairemizin de bir başlığı eğitim çalışmasıdır. Biz eğitime çok farklı bir bakış getirmek istiyoruz ” diye konuştu.

kaynak:iha

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ermenek Taşeli Kültür Sanat ve Sıla Festivali halk konseri ile sona erdi
Ermenek Taşeli Kültür Sanat ve Sıla Festivali halk konseri ile sona erdi
Alevler içinde kalan ahşap ev kullanılamaz hale geldi
Alevler içinde kalan ahşap ev kullanılamaz hale geldi