Advert

Bu köyde hem manzara hem de ürünler doğal

Aydın’ın Bozdoğan İlçesinde bulunan ve 3 yıl önce ‘Doğa ve tarih buluşuyor, doğaseverlerin buluşma noktası Ege’nin yeni rotası dünyanın 8. harikası Arapapıştı Kanyonu’ sloganıyla turizme kazandırılan Kemer Barajı’na ziyaretçi akını nedeniyle ekonomide de canlanma yaşanıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan ve bölgedeki köylülerin üretimlerinin satışa sunulduğu Kemer Köy Pazarı da doğal beslenmek isteyenlerce büyük ilgi görüyor.

Bu köyde hem manzara hem de ürünler doğal
Bu köyde hem manzara hem de ürünler doğal Muhabir
Bu içerik 109 kez okundu.

Ziyaretçilerin daha keyifli zaman geçirmeleri için hizmete açılan çok sayıda kafe ve res-toranın yanısıra doğal güzelliğiyle gelen her ziyaretçiyi büyüleyen kanyonda ve çevre-sinde de Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin güzelleştirme çalışmaları da halen devam ediyor. Ziyaretçiler, bireysel veya turlarla geldikleri kanyonda Aydın Büyükşehir Beledi-yesi'nin sağladığı teknelerle yaptıkları kanyon turu sonrasında köy pazarında da alışverişin ardından eşsiz doğayla iç içe bol bol hatıra fotoğrafı çekiliyor. Günlük ortalama 500 ziyaretçiyi ağırlayan Denizli ve Muğla illerinin de sınırları içinde yer alan Arapapıştı Kanyonu’ndaki tekne turlarının Türkiye’deki iç tekne turizmine büyük katkı sağlamasının yanısıra Kemer Köy Pazarının da Aydın turizmine olumlu etkisi sürüyor. 
Ata tohumlarının hayat bulduğu köy 
80-100 yıllık yerli Ata tohumlarından elde edilen domatesinden, el değmemiş verimli topraklarda yetişen bin yıllık zeytinlerden elde edilen zeytinyağlarına, taptaze otlarla beslenmiş hayvanların sütüne, tereyağına, peynirine, doğada beslenmiş tavukların yumurtalarına, baraj gölünden yakalanan günlük taze yayın balıklarına, incirine, zeytinine, çileğine kadar A’dan Z’ye her çeşit sebze, meyve ve hayvansal ürünlerin uygun fiyatlarla 7 gün boyunca bulunabileceği bir köy. Ayrıca gezi rotaları arasında yer alan dünyanın 8. harikası olarak kabul edilen Kemer Barajı Havzası içerisinde bulunan Arapapıştı Kanyonu’na tekne gezisi ile hem manzara hem de doğal ürünlerin bir arada bulunabileceği ender yerleşim yerleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Dolayısıyla sağlıklı ve huzurlu yaşama hitap eden Kemer Köyü ziyaretçi akınına uğramaya devam ediyor. 

kaynak:iha

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Silahla vurulan ve trafik kazası geçiren iki köpeğe Mersin Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı
Silahla vurulan ve trafik kazası geçiren iki köpeğe Mersin Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı
Çevrecilerden balık çiftliklerine tepki
Çevrecilerden balık çiftliklerine tepki