Advert

Kaymakam Taşdan'dan "Engelliler Haftası" mesajı

Bozyazı’da Kaymakam Hayatı Taşdan Engelliler Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Kaymakam Taşdan'dan
Kaymakam Taşdan'dan Muhabir
Bu içerik 214 kez okundu.

HABER MERKEZİ/

Kaymakam Taşdan mesajında; “Engelli vatandaşlarımızın sosyo-ekonomik hayatın içerisinde karşılaştıkları sorunlar karşısında bireysel ve toplumsal hassasiyeti en üst düzeye taşıma adına her yıl 10-16 Mayıs tarihlerini kapsayan hafta “Engelliler Haftası” olarak kutlanmaktadır.
Engelli olmak kişinin tercihi değildir ve herkes engelli adayıdır. Bunun bilincinde olarak, öncelikle kişiyi engelli konumuna düşürecek nedenlerin önlenmesi için gereken tedbirlerin alınması en önemli görevlerden biridir. Diğer önemli görevimiz ise, engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak, onları üretime dâhil ederek toplumda aktif rol üstlendirecek çalışmalar yapmaktır.
Engelli bireylere çocukluktan itibaren şefkat ve özveriyle, merhametle bakarak onları topluma kazandıran, emekleri, sabırları saymakla bitmeyen değerli ailelerine, engelli vatandaşlarımızın karşılaştıkları sorunların çözümünde ve duyarlılığın artırılmasında katkısı olan sivil toplum kuruluşlarımıza ve duyarlı tüm vatandaşlarımıza teşekkür eder, bütün engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine saygılarımı sunarım. 
İlçemizde SODES kapsamında finanse edilen Engelli Aileleri Destek Merkezi ilçemizde ikamet eden engellilerimiz ve ailelerini kapsayacak şekilde hizmet vermektedir. Proje kapsamında müzik, resim, seramik, kitap okuma, tiyatro, el sanatları sınıfları açılmış olup engelli bireylere yönelik engel durumlarına göre çalışmalar yürütülmektedir.
Engelli merkezindeki bu kurslarda engeli kardeşlerimizin topluma kazandırılması, sosyalleşmesi, ileriye yönelik meslek edinme konusunda el becerilerinin gelişmesi amaçlanmakta aynı zamanda aileler için de kendilerine zaman ayırabilme imkanı sağlanmaktadır.
Ayrıca ilçemizde engelliler ile engelli ailelerine yardım ve destek olmak amacıyla Engelliler ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneği mevcut olup, faaliyetlerine devam etmektedir” ifadelerine yer verdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Silahla vurulan ve trafik kazası geçiren iki köpeğe Mersin Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı
Silahla vurulan ve trafik kazası geçiren iki köpeğe Mersin Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı
Çevrecilerden balık çiftliklerine tepki
Çevrecilerden balık çiftliklerine tepki