Kaymakam Taşdan, okul müdürleriyle bir araya geldi

Kaymakam Taşdan, okul müdürleriyle bir araya geldi

Bozyazı Kaymakamı Hayatı Taşdan ilçedeki okul müdürleriyle düzenlenen Değerlendirme Toplantısı’nda bir araya geldi.

Kaymakam Taşdan, okul müdürleriyle bir araya geldi
Kaymakam Taşdan, okul müdürleriyle bir araya geldi Muhabir
Bu içerik 44 kez okundu.

 

HABER MERKEZİ/
Kaymakamlık Toplantı Salonunda Kaymakam Taşdan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin, şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı.
Eylül ayında başlayacak olan eğitim ve öğretim dönemi öncesinin genel değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda Kaymakam Hayatı Taşdan konuşmasına geçen eğitim-öğretim döneminde uyumlu ve başarılı çalışmaları nedeniyle Milli Eğitim Müdürü, şube müdürleri ve okul müdürlerine teşekkür ederek başladı.
Kaymakam Taşdan; “Öğrencilerin 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında sağlıklı ve güvenli ortamda eğitim, öğretim görebilmeleri için okulların eksikliklerinin belirlenmesi, aciliyet durumuna göre ise sıraya konularak yapılması için okul müdürlerinin istek ve önerilerini dinlemek için bu toplantı düzenledik. Toplantımızın amacı yeni eğitim ve öğretim yılı başlamadan önce okullarımızın hazır hale getirilmesi. Bakım, onarım, tamirat ve tadilatlarının zamanında tamamlanması. Çocuklarımızın sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim ve öğretimlerini tamamlamaları için bu konuda istek ve taleplerinizi ayrıca okul çevresi güvenliği ve trafik güvenliği ile alakalı tedbirleri konuşmak için biraraya geldik. Okullarda yapılacak olan onarım, tadilat ve tamiratların mutlaka 1 Eylül tarihine kadar bitirilmesini istiyorum. Buna göre çalışmalarınızı planlayın. Okullar açılmadan işler mutlaka bitmeli. Onarım, tadilat ve tamirat yapılırken o gürültü içerisinde eğitim ve öğretim yapılamaz. Bu hususa mutlaka önem verelim. Malumunuz son dönemde yaya öncelikli trafik, trafik güvenliği konularında, okul çevresi güvenliği konusundaki çalışmalar ilçemiz ve Türkiye genelinde yoğunlaşarak devam etmekte. Okullarımızı ilgilendiren önemli hususlardan biride okul çevresindeki güvenlik tedbirleri, trafik işaretleri, levhaları, kasisler. Her okulumuzun önüne mutlaka iki tane kasis yapılacak. Bunların yapılıp yapılmadığını mutlaka takip edelim. Durumu ise Milli Eğitime bildirelim. Servis konusunda geçen yıl ufak tefek aksaklıklarımız dışında olumsuz bir durum olmadı. Genel anlamda sorunsuz geçti. Bu senede çocuklarımızın güvenliği konusunda servislerimizi hep beraber takip edelim” ifadelerine yer verdi.
Üniversite ve lise sınavlarına giren öğrencilerin durumlarının da görüşüldüğü toplantıda Kaymakam Taşdan, eğitim ve öğretimde başarının ve kalitenin artırılması için yapılabilecek çalışmalara da vurgu yaptı.
İlçede bulunan 28 okul hakkında okul müdürlerinden tek tek  bilgi alan ve yapılması gerekenleri istişare eden Kaymakam Hayatı Taşdan, okullar açıldığında tekrar bir toplantı yapılacağını ve okulların son durumlarının gözden geçirileceğini belirtterek toplantıyı sonlandırdı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin'de sokak hayvanları için kuaför hizmeti
Mersin'de sokak hayvanları için kuaför hizmeti
Yılın Liman İşletmeciliği Markası ödülü MIP’nin oldu
Yılın Liman İşletmeciliği Markası ödülü MIP’nin oldu