Advert

Anamur’da Turizm Haftası kutlandı

Anamur’da Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Anamur’da Turizm Haftası kutlandı
Anamur’da Turizm Haftası kutlandı Muhabir
Bu içerik 250 kez okundu.

HABER MERKEZİ/

15-22 Nisan Turizm Haftası kapsamında gerçekleştirilen törende, Kültür ve Turizm Ba-kanlığı Anamur Turizm Danış-ma Bürosu ile Anamur Kültür ve Turizm Derneği’nce Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.
Turizm Haftası kutlama törenine; Anamur Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, Anamur Belediye Başkan vekili Nilgün Ayhan, Anamur İlçe Jandarma Karakol Komutanı Başçavuş Cem Tevfik Kayabaşı, Anamur Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Fatih Şen, İlçe Turizm danışma bürosu görevlisi Devrim Turgut, kurum müdürleri, STK temsilcileri ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Anamur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsa Çelebi günün anlam ve önemiyle ilgili bir konuşma yaptı.
Okul müdürü İsa Çelebi; Turizmin ülkenin zenginleşmesi, tanıtılması, devletin güçlenmesi, insanların refah içerisinde mutlu bir şekilde yaşayabilmesi için çok büyük bir öneme sahip olduğunu söyledi. 
Türkiye’nin çok zengin bir tarihi mirasa sahip, doğa güzellikleriyle bir cenneti andıran ve aynı zamanda ülkenin turizm zenginlikleri bakımından da dünyanın önemli zenginliklerinden bir tanesi olduğuna dikkat çeken Çelebi, "Bu alanda her geçen gün daha büyük adımlar atılmakta. Turizm potansiyelimiz sürekli artmaktadır. 2018 yılında tüm zorluklara rağmen Türkiye 46 milyonu aşan bir turist kabulüyle kendi rekorunu kırarak olağanüstü bir başarı kazanmıştır. 2017 yılına göre Türkiye genelinde turist artışı yüzde 21 buçuk oranında yükselmiştir” dedi.
 Anamur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Emrah Halit Baç’ın Türkiye Güzellemesi isimli şiiri okumasının ardından program sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarsus’ta kamyonetle motosiklet çarpıştı: 1 ölü, 1 yaralı
Tarsus’ta kamyonetle motosiklet çarpıştı: 1 ölü, 1 yaralı
Tarsus’ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı
Tarsus’ta nehirde kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı