Cihat Lokmanoğlu, ANTSO’yu ziyaret etti

Cihat Lokmanoğlu, ANTSO’yu ziyaret etti

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası (ANTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Torunoğlu’nu; TOBB Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye - KKTC Ticaret Odası Forumu Başkanı ve Mersin Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Cihat Lokmanoğlu ziyaret etti.

Cihat Lokmanoğlu, ANTSO’yu ziyaret etti
Cihat Lokmanoğlu, ANTSO’yu ziyaret etti Muhabir
Bu içerik 142 kez okundu.

 

HABER MERKEZİ/
İlçedeki bölgesel sorunlara destek olmak üzere ANTSO’yu ziyarete gelen Lokmanoğlu ve beraberindekiler, Başkan Torunoğlu ile görüşmelerde bulundu.
Gazetemize ziyaretle ilgili bilgi veren Başkan Torunoğlu; “Sayın Cihat Lokmanoğlu'na aktarılıp destek olunması istediğimiz sorunlarımızın yanı sıra  yapımı halen devam eden Anamur İskelemiz de gezdirilerek beklentilerimiz dile getirilmiş ve destek istenmiştir.
 Şahsım, Meclis Başkanımız Mehmet Yılmaz ve meclis ile yönetim kurulu üyelerimizin katılımı ile Odamızda yapılan toplantıda aşağıda sayılan üyelerimizin sorunları ile odamızın beklentileri dile getirilmiştir” ifadelerine yer verdi.
Başkan Torunoğlu toplantıda görüşülen konuları şu şekilde sıraladı:
“Ekonomik sıkıntı nedeniyle üyelerin ucuz kredi konusu  gündeme getirildi.  Bu konuda Esnaf Kefalet Kooperatifleri’nin   uygulaması örnek gösterilerek, benzer bir uygulamanın Oda ve Borsa üyeleri içinde uygulamaya konulması için Odalar Birliğimizce çalışma yapılması istendi.
Benzer bir alternatif olarak TOBB'nin Nefes Kredilerinin sü-rekli hale getirilmesi konusunda çalışma yapılması istendi.
Muz üreticilerinin sorunları ile ilgili bilgi verildi ve Ülkemizin Muz tüketiminin yarıdan fazlasının  Anamur ve Bozyazı İlçelerimizin karşıladığı dile getirilerek, Muz'da korumanın devam etmesi istendi. Ekim yapılacak Bölgeler genişlediği için bir Tarım Planı yapılması gerektiği dile getirildi. Ayrıca ortaya çıkabilecek olan sorunlar hususunda destek olunması istendi.
Anamur ve Bozyazı İlçelerimizin Çilek üretiminin büyük ölçüde arttığı ve Silifke'den  20 gün Önce Anamur'da çilek hasadının başladığı dile getirilerek ortaya çıkabilecek olan sorunlar hususunda destek olunması istendi.
Anamur'da yapımı devam eden 360 metrelik iskelenin , kısa süre sonra biteceği Faaliyete geçtikten sonra hem turizme hem de ihracata  katkı sağlayacağı belirtilirken, İskele ile birlikte mutlak  surette Gümrük Kapısı'nın açılmasının şart olduğu dile getirilip destek istendi.
KKTC ile yapacağımız ortak çalışmaların Bölgemize önemli katkı sağlayacağı dile getirilerek , Anamur Ticaret ve Sanayi Odamız heyeti olarak Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Sn, Turgay Deniz ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte , 17 Ocak 2019 Perşembe günü KKTC Cumhurbaşkanı Sn, Mustafa AKINCI , KKTC Başbakanı Sn, Tufan Erhürman ve  KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Sn, Özdil Nami ile yapılan Resmi görüşmelerde ve 18 Ocak 2019 Cuma günü KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Sn, Erkut Şahali ve Türkiye - KKTC Ticaret Odası Forumu Eş Başkanı Mustafa Genç ile yapmış olduğumuz Resmi görüşmelerde , KKTC tarafı ve Türkiye tarafı olarak ortak bir Tarım Fuarı yapılmasının kararlaştırıldığını bahisle destek olunması istendi.
Gazipaşa Havalimanı’ndan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetimize Uçak Seferinin bulunmadığı dile getirilerek , En azından Hafta da bir iki gün de olsa Gazipaşa-KKTC arası  Uçak seferlerinin konmasının Anamur ve Bozyazı İlçelerimize önemli katkı  sağlayacağı belirtilerek Destek olunması istenmiştir.”
Başkan Torunoğlu Anamur Ticaret ve Sanayi Odası olarak bölgesel sorunlar ile üyelerin sorunlarına gösterilen hassasiyetin devam edeceğini   kaydetti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kesilen ağacın altında kalan işçi hayatını kaybetti
Kesilen ağacın altında kalan işçi hayatını kaybetti
Tarsus’ta araç yangını
Tarsus’ta araç yangını