Ekmeklerini çöpten kazanıyorlar

Ekmeklerini çöpten kazanıyorlar

Anamur’da geri dönüşüm işçileri, çöpten topladıkları ve geri dönüşümü sağlanan hurda malzemelerini satarak geçimlerini sağlıyor.

Ekmeklerini çöpten kazanıyorlar
Ekmeklerini çöpten kazanıyorlar Muhabir
Bu içerik 186 kez okundu.

 

HABER MERKEZİ/
Anamur Sanayi Sitesi’ndeki hurdacılar da geri dönüşüm işçilerinin sokakta topladıkları hurda malzemeleri satın alarak çok sayıda kişiye istihdam alanı sağlıyor. Süt kutularından demir parçalarına, yağ tenekelerinden, plastik ürünlere kadar her şeyin hurda kapsamına girdiğini anlatan işçiler, çöpe atılan bu malzemelerin hurdacılar sayesinde geri dönüşüme kazandırıldığını ifade etti.
Mahalle aralarından, çöplerden, kurumlardan topladıkları hurdaları satan işçiler, öylece geçimlerini hurdacılıkla sağlıyorlar. Hurdaların ilçede ayıklanmasını, depolanmasını yapıp geri dönüşüm fabrikalarının bulunduğu illere yollayan hurdacılar tonlarca atık maddeyi ekonomiye yeniden kazandırıyor.
Yıllardır sabahın erken saatlerinde başlayıp gece geç saatlere kadar çocuklarıyla mahalle aralarında ve çöplerde hurda topladıklarını dile getiren geri dönüşüm işçileri, ekmeğini çöpten topladığı hurdalarla kazanıyor. 
Geçimlerinin çöp işi olduğunu ifade eden işçiler, yaz, kış bu işi yapıyoruz. Çoluk çocuğumuzu bu şekilde geçindiriyoruz” diye konuştular.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Minibüsten düşüp hayatını kaybetti
Minibüsten düşüp hayatını kaybetti
Tarsus’daki ölüme metil alkol şüphesi soruşturması
Tarsus’daki ölüme metil alkol şüphesi soruşturması