Büyükşehir Meclisi’nde kentin önemli gündem başlıkları ele alındı

Büyükşehir Meclisi’nde kentin önemli gündem başlıkları ele alındı

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında, otopark, parkmetre, 5 yıllık Stratejik Plan, Ekmek Fabrikası ve Suriyeli sorunu gibi kentin önemli gündem başlıkları ele alındı.

Büyükşehir Meclisi’nde kentin önemli gündem başlıkları ele alındı
Büyükşehir Meclisi’nde kentin önemli gündem başlıkları ele alındı Muhabir
Bu içerik 118 kez okundu.


Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi 2019 Yılı Haziran Ayı Toplantısı İkinci Birleşimi, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında gerçekleştirildi. Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılan toplantıda, komisyon raporları ve idareden gelen teklifler görüşüldü. 
“Stratejik Plana katkılarınızı istiyoruz” 
Toplantının başında Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ için oluşturulacak 5 yıllık Stratejik Plan’a katkı sunmaları adına meclis üyelerine form dağıtılırken, Başkan Seçer de konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Meclis üyelerinden formları doldurmalarını isteyen Seçer, ekibine bu konuda talimatlar verdiğini belirterek, “Stratejik Plan hazırlığı çerçevesinde toplumun tüm katmanlarını, aktörlerini ve bileşenlerini, gelecek 5 yılımız için son derece önemli olan, yapacağımız proje ve faaliyetlere el feneri görevi üstlenecek en önemli çalışma olan Stratejik Plana katkılarını istiyoruz. Bazı daire başkanlıklarımız bu konuda çalıştaylar yapıyor. Bu konuda çalışma yapan arkadaşlarım başta ilçe belediye başkanlarımız olmak üzere tüm siyasi partilerin ilçe başkanlarını ve o çalışma alanındaki aktörleri ziyaret ederek, fikirlerinin alınması konusunda son derece hassasiyetle yaklaşacaklarını söyleyebilirim” dedi. 
Amaçlarının, sürekli dile getirdikleri katılımcı demokrasi anlayışının gerçekten hayatta, yönetim anlayışları içerisinde somut, elle tutulur, gözle görülür bir şekilde uygulanması olduğunu ifade dene Seçer, “Bizim için 5 yılda yapacağımız hizmetlerin, faaliyetlerin, projelerin yol göstericisi olacak Stratejik Plan son derece önemli. Eğer makul, ayakları yere basan, Mersin’in ve ülkenin sosyoekonomik gerçeklerine uygun, uygulanabilir, sürdürülebilir bir plan yaparsak, 5 yıl içerisinde Mersin'de çok şeyler veririz. Ama el yordamıyla, günü kurtarmak için, palyatif çözümler üreterek, biraz da toplumun gözünü boyayacak şekilde hazırlanan bir Stratejik Plan altına benim imza atmam, bu kente yapabileceğim en büyük kötülüklerden bir tanesi olur. Umut ediyorum son derece olumlu, faydalı ve uygulanabilir bir Stratejik Planın altına katılımcılarla beraber hep beraber imzamızı atarız, bunu 5 yıllık süreçte güzel hizmetlere dönüştürürüz” diye konuştu. 
“Bir mağduriyet yaşanıyorsa, biz idare olarak her türlü tedbiri alırız” 
Toplantıda, Belediye Encümeni tarafından yeni yapılacak kira ihalelerindeki ödemeler ile ilgili görüşülen madde oy birliği ile kabul edildi. Kira ihaleleri ödemelerinin 12 ay taksitle yapılmasını talep eden meclis üyesine cevap veren Seçer, “Katılıyorum. Ekonomik kriz nedeniyle dönemsel olarak bu gün vardır, yarın farklı bir ortam olur, ihtiyaç duymayız ama zaman zaman biz idare olarak iyi niyet ve gerçekler çerçevesinde bu yetkiyi kullanacağız. Elbette ki, her türlü kolaylık yapılır ama gerçekten mağduriyet yaşayan ve iyi niyetli kiracılarınıza bunu yaparsınız. Bunu alışkanlık haline getiren arkadaşlarımıza asla böyle bir taviz vermeniz mümkün değil. İnsanlar bunu alışkanlık haline getirmiş, gücü gücüne yetene bir düzen oluşturmaya çalışan anlayışlar var. Biz kanunlar çerçevesinde hareket etmek zorundayız. İş ve eylemlerden kaynaklı birçok alacağımız var. Dişe diş mücadele ediyoruz. Bunları  da zaman içerisinde sizlerle paylaşacağız. Kamunun bir delikli kuruşunu kimseye  haksız yere yedirmeyiz. Bir mağduriyet yaşanıyorsa, bu genel bir mağduriyetse biz idare olarak her türlü tedbiri alırız. Onda kimsenin bir endişesi olmasın” ifadelerini kullandı. 

kaynak.iha

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin Valiliği, eski İngiliz Yağ Fabrikası ile ilgili iddiaları yalanladı
Mersin Valiliği, eski İngiliz Yağ Fabrikası ile ilgili iddiaları yalanladı
Mersin Büyükşehir Belediyesi, bilgi işlem altyapısını güçlendirecek
Mersin Büyükşehir Belediyesi, bilgi işlem altyapısını güçlendirecek