Advert
Advert
Advert

Belediye Başkanı Türe, 10 ayrı köyün kullanacağı köprünün temelini attı

Anamur Belediyesi tarafından Güngören Mahallesi Harballar Mevkii’nde yapımına başlanan köprünün temel atma töreni gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Türe, 10 ayrı köyün kullanacağı köprünün temelini attı
Belediye Başkanı Türe, 10 ayrı köyün kullanacağı köprünün temelini attı Muhabir
Bu içerik 186 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

tarihi tahta köprü nostaji olarak kalacak

HABER MERKEZİ/

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe temel atma töreninde bir konuşma yaptı.
Başkan Türe konuşmasında; “Değerli hemşehrilerim köyümüzün bir çok hizmetlere ihtiyacı var. Sağolsun muhtarımız bunları tek tek sıraladı. Biz de 2014 Büyükşehir yasasından sonra sorumluluk alanımıza giren bu köyde bazı hizmetleri yaptık. Ama bu yeterli değil. İnşallah Bük mahallemizin köprüsünü ve camii yolunu söz verdik parke olarak önümüzdeki süreçte yapacağız. Bu köprünün aslında fiziki olarak bir ihtiyacı göreceği kesin. Kızılaliler, Emirşah, Güleç başta olmak üzere yaklaşık 10 ayrı köyümüzün hayvancılıkla geçinen vatandaşlarımız bu köprüyü kullanarak yaylalara çıkıyor. Ayrıca dördüncüsünü bu sene yaptığımız Bahar Şenliği’nde gerçekten yöremize yakışır bir organizeye imza attı arkadaşlarımız. Buradan Bülent Ecevit Efe kardeşime, Hüseyin Demir, Hüseyin Ketir, Hasan Erdem ve organizeyi yapan diğer muhtarlarımıza ve arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürler sunuyorum. Gerçekten yöremizin tanıtılması açısından Bahar Şenlikleri’ni destekliyoruz ve önemsiyoruz. Bu köprünün fiziki olarak ihtiyacı görmesi elzemdi gerçekten, gecikmişti. Belki ben yani belediye olarak daha önce yapmalıydık, belki bizden öncekiler daha önce yapmalıydı ama her şeyin bir sırası var. İstiyorum ki bu köprüden artık çocuklar düşmesin. Bu köprü artık bir kazaya sebebiyet vermesin ama bu tahta köprüyü de koruyalım. Nostalji olarak kalsın. Geçmek isteyenler araçlarını durdursun köprüden yaya olarak geçsinler o duyguları yaşasınlar. İnşallah hizmetlerimizin devamı gelecek. Belediye Başkanı makamı mazeret üretme, ağlama, sızlama yeri değil. Tabiki 2014 Büyükşehir yasasından sonra gerçekten gelirler yüzde elli azalırken sorumluluk alanımız yüz kat arttı. 35 binlik nüfus 65 bine çıktı. 17 mahalle 56 mahalleye dönüştü. Dolayısıyla Büyükşehir yasası ilçe belediyelerine büyük bir darbe vurdu. Tabiki burada Büyükşehir Belediyesi’nin hakkını yemeyelim. Burhanettin Kocamaz Bey ve ekibi gerçekten Anamur ve köylerinde güzel hizmetler yaptılar. Büyük projelerin birçoğunu Büyükşehir yasasıyla devraldılar ama hak verirsiniz ki 17 mahalleden 56 mahalleye çıkan 35 bin nüfustan 65 bin nüfusa çıkan ve tüm köyleri kapsayan belediyemizin sorumluluk alanı da bir ekonomik getirisi oluyor. Onun için de çalışıyor çabalıyoruz. Gece gündüz çalışarak elimizden gelen her şeyi yapmaya başladık inşallah devam edeceğiz. Bu köprünün hayırlı olmasını diliyorum. Buradan geçen insanlarımızın hayır duasını diliyorum. Aile müsaade ederse köprüye mahallemizin şehidinin Yüksel Alçın’ın ismini vermek istiyoruz. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Hayatta olan gazilerimize uzun ömürler diliyorum. Köyümüzden geçen insanların bu köprüden geçerek hizmete emeği geçenlere duasını bekliyoruz. Müteahhit Ali Öğür’e ve Korkmaz betona teşekkür ediyorum. Güngören, Doğanca ve Lale muhtarlarına ve katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.
Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin konuşmasının ardından dualar eşliğinde Harballar Mevkii’nde yapımına başlanan köprünün temeli atıldı.
Törene; Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, belediye başkan yardımcıları, İYİ Parti İlçe Başkanı Erdal Bulut ve yönetimi, mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri katıldı.
Temel atma töreninin ardından Güngören Camiisi’nde Yaz Kur’an Kursu eğitimi alan çocukları da ziyaret eden Başkan Türe, onlara beraberinde getirdiği oyuncakları hediye etti. Çocuklar ile bir süre sohbet eden Başkan Türe, daha sonra Güngören Mahallesi’nden ayrıldı.     

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anamur’da yasak kalktı, balık fiyatları düştü
Anamur’da yasak kalktı, balık fiyatları düştü
Kaymakam Taşdan, İlköğretim Haftası kutlamalarına katıldı
Kaymakam Taşdan, İlköğretim Haftası kutlamalarına katıldı