Advert
Advert
Advert

Kocamaz: "Kentin önünü açacak konularda herkesle uzlaşmaya hazırız"

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin’in yüzde 80'nine yakınında kentsel dönüşüm gerektiğini belirterek, "Sağlıksız yapılar var. Biz 1/5000'lik planı yaparken mümkün olduğu kadar yeni çarpık yapılaşmaya izin vermeyelim düşüncesi ile bazı radikal kararlar almıştık. Zaten bir kenti adam etmek istiyorsanız, radikal kararlar alıp onu uygulamak mecburiyetindesiniz" dedi.

Kocamaz:
Kocamaz: Muhabir
Bu içerik 493 kez okundu.

Toplantının, Mersin’in paydaşlarını bilgilendirmek ve fikir alışverişinde bulunmak

(İHA)  
Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından 6 Şubat 2018 tarihinde oy birliği ile kabul edilen, 1/5000 Ölçekli İlave ve Revizyon Nazım İmar Planı ile ilgili sivil toplum kuruluşları, oda ve dernek temsilcilerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi. 
Toplantının, Mersin’in paydaşlarını bilgilendirmek ve fikir alışverişinde bulunmak amacıyla düzenlendiğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, görevi devraldıklarında 1/100 binlik plandan başlayarak kentin anayasasını oluşturmaya çalıştıklarını belirtti. Göreve geldiklerinden bir ay sonra 1/100 binlik, 1/5 binlik ve Ulaşım Master Planı için ivedilikle çalışmaya başladıklarını kaydeden Kocamaz, “30 Mart 2014 yılında göreve talip olduk. ‘Gelin Mersin’i birlikte yönetelim, birlikte büyütelim’ demiştik. O günden bu yana Mersin için verilecek önemli karalar için sizlerle istişare yapıyoruz. Bu toplantı yapılıncaya kadar, bu imar planı bugüne gelinceye kadar, özellikle 1/100 binlik planlarda birçok paydaşla bir araya gelindi ve herkesin fikir ve düşünceleri not edildi. Bir plan var. Plana 2 binin üzerinde itiraz var ama bunlar değerlendirilememiş. Dolayısıyla 1/100 binlik plan olmayınca diğer yapılacak alt planda maalesef hayata geçirilemiyor. Biz nisan ayının başında göreve geldik. Mayıs ayından itibaren bu çalışmaları başlattık. 1/100 binlik plan, Ulaşım Master Planı ve kentin en önemli sorunlarından taşkın suların deşarjı ile ilgili çalışmaları o günlerde başlattık. Zaman kaybı yaşanmasın diye 1/5000'lik planları da hemen ihale ettik” diye konuştu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANTSO'da Nefes Kredisi başvuruları başladı
ANTSO'da Nefes Kredisi başvuruları başladı
Anamur’da yasak kalktı, balık fiyatları düştü
Anamur’da yasak kalktı, balık fiyatları düştü