Advert

Durmuş Deniz, Saray Mahallesi sakinleriyle buluştu

CHP Anamur Belediye Başkan Adayı Durmuş Deniz, Saray mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Durmuş Deniz, Saray Mahallesi sakinleriyle buluştu
Durmuş Deniz, Saray Mahallesi sakinleriyle buluştu Muhabir
Bu içerik 272 kez okundu.

HABER MERKEZİ/
Muşurup Sanat Sokağı'nda düzenlenen programdaki konuşmasına kendisine gösterilen yoğun ilgiye teşekkür ederek başlayan Deniz, "Sizler arkamızda olduğunuz sürece sırtımız yere gelmez. Bizim de bu mahallede anılarımız var. 78-85 yılları arasında bu mahalledeki dükkanımızda ticaret yaptık. Sabah çorbalarımızı Lokantacı Doğan Amca'da içilir, siyasi görüşler farklı olsa da birlikte çay sohbetleri yapılırdı. İnsanlar daha mutluydu. Muşurup'un bir suyu vardı, içme suyunu oradan alırdık bazen. Ama ne yazık ki bugün musluklarımızdan akan su Muşurup'un suyu kadar temiz değil. İşte biz bu sorunları çözmek için geldik" dedi.
Meclis üyesi arkadaşlarıyla birlikte üzerlerine aldıkları so-rumluluğun bilincinde oldukla-rını ifade eden Deniz, "Biz sorunları ve çözüm yollarını biliyoruz. En öncelikli sorunumuz içme suyu sorunu. Biz göreve gelir gelmez bu projeyi hayata geçireceğiz. Su fiyatında da kayda değer indirim yaparak halkımız sağlıklı ve ucuz suya kavuşmasını sağlayacağız" diye konuştu.
İlçenin ikinci büyük sorununun otopark sorunu olduğunu anlatan Deniz, "Biz bu sorunu da çözmeye geldik. Şimdiki semt pazarının altına otopark yaparak bu sorunu çözeceğiz. Esnaflarımız da alışverişe gelen vatandaşlarımız da rahat edecek. Bunun haricinde ilçe merkezindeki uygun yerlere otoparklar yaparak bu sorunu yok edeceğiz" şeklinde konuştu.
Anamur ekonomisinin tarıma dayalı olduğunu, muz ve çilek üretiminin vazgeçilmez olduğunu belirten Deniz, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Ürettiğimiz muz ve çileği markak yapacak tesisler açacağız. Paketleme tesisi kurarak ilçe ekonimisine katkı sağlayacağız, hem çiftçimiz kazanacak, hem ülkemiz kazanacak. Muz takozları dere kenarlarına atılarak çevre kirliliği oluşturuluyor. Biz buna da bir çözüm düşündük. Bu takozlardan selüloz üreten bir tesis açmayı düşünüyoruz. Muz atıklarını bu fabrikalarda değerlendireceğiz. Hem çevre kirliliğini önleyeceğiz, hem ekonomiye katkı sağlayacağız hem de kağıdın ham maddesi selülozu üreterek daha az ağaç kesilmesini sağlayacağız."
Anamur'u marka kent yapmak için meclis üyeleriyle birlikte iddialı olduklarını vurgulayan Deniz, şöyle devam etti:
"Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Vahap ile sohbetimizde bana öncelikli projelerin ne olduğunu sorduğunda, 'İçme suyu ve ardından sahil projesi' dedim. Anamur'a yakışır bir sahilimiz olmadığı için turizm açısından cazibe merkezi değiliz. Yürüşüş ve bisiklet yolları, piknik alanları yok. Uygulayacağımız sahil projesiyle marka kente yakışır bir sahile sahip olacağı ve vatandaşlarımız da buralarda vakit geçirip mutlu olacaklar."
Deniz, konuşmasında, spor yapmak isteyenlere yönelik proje, engellilere yönelik proje, taziye evleri projesi, atık su sorunu çözümü, turizm projeleri, organize sanayi projesi, ve barış şenliği projesini anlattı.
Belediye çalışanlarına da mesaj gönderen Deniz, "İşini ehliyle yapan tüm çalışanları-mızla yola devam edeceğiz. Ayrıştırmayacağız, bir arada tutacağız. 1 Nisan'dan itibaren asgari ücret alan çalışanların ücretini 2 bin 200 liraya yükselteceğiz ve 1 Ocak'tan itibariyle maaş farklarını da ödeyeceğiz" dedi.
Yola çıkarken tevazu, hoşgörü ve işbirliğine dayanan bir yönetim anlayışını benimsediklerini vurgulayan Deniz, "Çevreye duyarlı, kadın ve çocukların ön planda tututulduğu bir yönetim anlayışımız olacak. Şu an aktif olmayan Kent Konseyi'ni harekete geçirerek yapacağımız çalışmaları orada görüşeceğiz, sonra belediye meclisine getireceğiz. Yani kararlara halkın katılımını sağlayacağız" dedi.
Turizmin gelişmesi için yatırımcıları Anamur'a davet edeceklerini ifade eden Deniz, "Bizler, meclis üyesi arkadaşla-rımızla birlikte sizin de bildiğiniz gibi hep istihdama yönelik yatı-rımlar yaptık. Turizm yatırımla-rıyla hem ilçe turizmini ileriye taşımak hem de istihdamı arttırmak istiyoruz. Sizlerin de des-teğiyle inşallah Anamur'un ka-buğunu kıracağız, marka kent yapacağız ve çocuklarımızla, torunlarımızla mutlu bir şekilde yaşayacağız" diye konuştu.
Anamur'da görev yapan tüm belediye başkanlarına teşekkür eden Deniz, "Hayatta olanlara sağlık ve mutluluk, vefat etmiş olanalara Allah'tan rahmet diliyorum. Biz eksik kalanları yapmaya geliyoruz. Rakiplerime de başarılar diliyorum. Anamur'u seviyoruz ve hizmet için geliyoruz. Büyükşehir'de de Vahap Seçer'e destek istiyoruz" şeklinde konuştu.
Programın sonunda CHP Anamur Belediye Meclis Üyesi adayları da vatandaşlara tanı-tıldı. Programa yoğun ilgi gösteren vatandaşlar da alkışlar ve tezahüratlarla Deniz'e destek verdiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Şeker: ″Sofralık kayısıda Mut rakipsiz″
Başkan Şeker: ″Sofralık kayısıda Mut rakipsiz″
Denizkurdu 2019 tatbikatının Mersin ayağı başladı
Denizkurdu 2019 tatbikatının Mersin ayağı başladı