Anamurlu öğrenciler Portekiz’e gitti

Vakıfbank Atatürk Orta-okulu öğrencileri Portekiz’e gitti.

Anamurlu öğrenciler Portekiz’e gitti
Anamurlu öğrenciler Portekiz’e gitti Muhabir
Bu içerik 779 kez okundu.

HABER MERKEZİ/
Vakıfbank Atatürk Orta-okulu’nun Türkiye Ulusal Ajans tarafından desteklenen KA2 Okul ortaklıkları 2018-1-CZ01-KA229-048069_3 numaralı OUTviaICT ‘Once Upon a Time via ICT’ projesinin ikinci toplantısı Portekiz’de gerçekleştirildi. 
Çek Cumhuriyeti, İtalya, Portekiz, ispanya ve litvanyanın ortak olduğu projede öğrenciler yerel hikayeler üzerine araştırmalar yaptı. Ortaklarına Mersin Kız Kalesi hikayesini anlatan Anamurlu öğrenciler bu hikaye üzerine resimler hazırlayarak elekronik ve sesli kitap hazırladı. Yabancı ailelerin yanında kalan öğrenciler kültürel ve turistik aktivitelere katıldı. 
Öğretmen Caner Canpolat, Okan Gültekin ve proje sorumlusu öğretmen Ayhan Sezdirmez nezaretinde 17-23 Şubat arasında Porto-Felgueras’ta gerçekleştirilen aktivitelere Vakıfbank Atatürk Ortaokulu’ndan; Buket Çoban, Elif Hazal Özsoy, Nurullah Miraç Aktaş, Yağmur Selen Çoban ve Aleyna Parlak katıldı.
Gerçekleştirilen aktiviteler hakkında bilgi veren proje sorumlusu Ayhan Sezdirmez, bir sonraki toplantının 17-23 Mart arasında Litvanya’da yapılacağını ifade etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kariyer Merkezi, ekonomist Emre Alkin’i İş Dünyası İle Buluşturdu
Kariyer Merkezi, ekonomist Emre Alkin’i İş Dünyası İle Buluşturdu
Silifke-Mut Karayolu Onarılarak Yeniden Trafiğe Açıldı
Silifke-Mut Karayolu Onarılarak Yeniden Trafiğe Açıldı