DOLAR: 4.08 TL
EURO: 4.98 TL
Mersin
+26C

Teşekkürler Erdoğan ve Bahçeli


Bu makale 2017-04-18 10:07:59 eklenmiş ve 517 kez görüntülenmiştir.
İsmet Kadıoğlu

Bundan sonra halk söz sahibidir, bu duruma kim nasıl bakarsa baksın. Dik dik, yan yan, "mal mal" mı bakar yok hoş mu bakar bilemem ama kim nasıl bakarsa baksın söz milletin. Millet kendini yönetecek kişilere bir 5 sene güvenoyu verecek. Onlar beceremez ise, kendini daha iyi yöneteceğini inandığı ekibe güvenoyu verecek. 

Kazanan Tayip Erdoğan değil, Devlet Bahçeli değil, evet oyunu veren değil;  millet kazandı. Evet diyenlerle birlikte hayır diyenler de kazandı. Türkiye kazandı, herkes kazandı. Millet kazandı. Önemli olan uygulayıcıların, adaletli ve layıkıyla uygulamasıdır.

Bu değişikliğin Devlet Bahçeli desteğinin olması sayesinde olduğu doğrudur. Bahçeli desteği olmasaydı referanduma gidilemeyecekti. Bahçeli her zorlukta parti menfaatini değil ülke menfaatini gözetmiş öncelemiş, negatifi değil pozitifi tercih etmiş ve ülkemize kazandırmıştır. Sağ olasın Bahçeli. Buna rağmen MHP tabanında hayır taraftarının çok olabileceği çıkan evet oy oranlarından tahmin edilebilmekte. Bu da bir gerçek sanırım.

Bu oylamanın en önemli sonuçlarından biri, Doğu ve Güneydoğu'nun oy oranları sonuçlarıdır. Buralardaki halk PKK'ya dersini verdi. HDP'nin belediye başkanlarını görevden alınıp kayyum atanması sonucu, yapılan hizmetin farkını gördü. HDP başkanlarının hizmet yapmadığını hendekler kazıp insanları hendeklere gömmek istemesinden başka iş yapmadığını gördü. Sonuçlara baktığımızda, birçok ille alınan oyların kendi içinde yüzde 50 arttığını görüyoruz. Hendekler ve sonrası operasyonların oluşturduğu sürece rağmen:

Diyarbakır yüzde 22'den yüzde 32'ye çıktı

Hakkari yüzde 11'den yüzde 32'ye çıktı

Şırnak yüzde 11'den yüzde 28'e çıktı

Mardin yüzde 28'den yüzde 40'a çıktı

Van yüzde 30'dan yüzde 43'e çıktı

Kars yüzde 35'den yüzde 50'ye çıktı

Bingöl yüzde 64'den yüzde 73'e çıktı

Bitlis yüzde 43'den yüzde 56'ya çıktı

Batman yüzde 28'den yüzde 43'e çıktı

Ağrı yüzde 27'den yüzde 43'e çıktı.

Bunların hepsi ortada ve gerçek. Bu oranların yüzde 50 gibi artışlar olduğunu ve evet oyunu Doğu ve Güneydoğu'nun taraftarı olduğunu gösteren değerlerdir. Doğru ve gerçek.

Anamur sonuçları yüzümüzü güldürmediğini görüyorum. yüzde 62,5 hayır, yüzde 37,5 evet oyu çıktı Anamur'da. Hep muhalefet yanında olan Anamur'a yapılan hizmetleri Anamur göremiyor. Asrın projesi, kapalı devre sulama sistemi, Anamur Mersin yolu. Anamur Gazipaşa yolu ve Gazipaşa Hava Alanı da Anamur'u tatmin etmediğini görüyorum. Ama çıkan evet sonucu Anamur'a da yarayacaktır. Bu sonuç Anamur'a kazandırmaya devam edecektir İnşallah.

Bundan sonrasında bize düşen birbirimize göstereceğimiz davranışlarla; , doğaya sevgi ve saygı ile bakar ve yaklaşımız öyle olursa, daha net olmuş oluruz. Ve sevgiyi de saygıyı da daha fazla hak etmiş oluruz. İnsanın doğasında, kin, nefret, intikam gibi duygular olsa da karakterimize sonradan ilave edilmiş duygulardır. Onlardan uzak durmalıyız. Birlik, beraberlik ve kardeşlik zamanıdır. Referandum sonucu hayırlara vesile olsun.

Hoş kalın. Nisan 2017 Anamur.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
 Gunluk Gazeteler
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Akdeniz Postası Gazetesi

Copyright © 2018 Akdeniz Postası. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi