DOLAR: 4.04 TL
EURO: 4.98 TL
Mersin
+26C

Hür Teşebbüs


Bu makale 2016-12-02 11:31:49 eklenmiş ve 350 kez görüntülenmiştir.
Yusuf Mert

İnsanoğlu yaratılış gereği ben (EGO) duygusuna sahip. Bu duygu O'nu kazanmaya, üstün olmaya, yeryüzüne hakim olmaya götürmüş. İnsanlık tarihi boyunca süren, sayısız kavgalar-mücadeleler bu duruma örnektir. Yine günümüzde yeryüzüne HAKİM olma, yeryüzünün zenginliklerine sahip olma ve hükmetme kavgası sürmekte... Fakat İnsanoğlunun hayatiyetini sürdürmesi gerekmekte. İşte burada bu özelliği sayesinde üretim faaliyetlerini sürdürmesi söz konusu. 

Daha çok üretmek, üretirken de tüketmek. Yeryüzünde tüm insanlığın ihtiyaçlarının karşılanması için yapılan yatırımlar ve böylelikle iş-aş üretmek. Yeni teknolojilerin üretilmesi v.s... Ekonomik ve Sosyal sorunların çözülmesi için Büyüme şart ve olmazsa olmaz. Ülkeler artan nüfusa istihdam yaratmak ve eğitim, sağlık, alt yapı yatırımları gibi temel sorunları çözmek için Büyümek zorundalar. Her yıl ülke ekonomisini belli bir oranda büyütmek gerekli. Aksi halde sorunların içinden çıkılmaz hale gelir. Şimdi tam burada, ülke büyümesinde en önemli güç, ülkedeki müteşebbislerin (GİRİŞİMCİ) devreye girmesi söz konusu. Yatırımcının büyüğü-küçüğü olmaz. En küçük işletmeden en büyük işletmeye kadar tüm ülkenin işletmelerinin üretim zincirine girmesi ile toplamda üretilen iş hacmi ve sağlanan katma değer ile Ekonomik büyüme sağla-nabilir. Burada DEVLET altyapı yatırımlarını yaparak yatırımcının önünü açmak durumundadır. 

Ayrıca sağlayacağı teşviklerle de Sermaye sahiplerini yatırım konusunda heveslendirmelidir. Hür Teşebbüs ün bilgi-beceri ve sermayesini sisteme çekerek büyümeyi yakalamak mümkün. Büyüme ise ülkenin olmazsa olmazıdır..

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
 Gunluk Gazeteler
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Akdeniz Postası Gazetesi

Copyright © 2018 Akdeniz Postası. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi