DOLAR: 4.04 TL
EURO: 4.98 TL
Mersin
+26C

Atatürk’ün kişiliği anlatılmayla bitmez


Bu makale 2017-12-25 08:51:12 eklenmiş ve 104 kez görüntülenmiştir.
Celal Çetin

Atatürk'ün gerçek kişiliğini ararken, Atatürk'ün sonsuz mucizeleriyle karşılaşırız. Atatürk'ün yaşam öyküsü baştanbaşa akıllara hayret veren işlerle olağanüstü başarılarla dolu milli bir destandır.Bu nedenle çalışan kendine güvenen milletine inanan her Türk çocuğu Atatürk'e layık evlat olabilir ve olması gerekir. Türk çocuğu Atatürk'e layık evlat olabilir ve olması gerekir. Yalnız biz bu Türkler değil Dünya Atatürk'ü örnek alınmalıdır. Onun ileri görüşlü fikirlerini benimsemelidirler.Çünkü Atatürk Türk milletini esirliğe düşmekten kurtardı ve özgürlüğe kavuşturdu gibi mesut bir geleceğe nasıl ulaşılabileceğini hem kendi milletine, hemde insanlık alemine gösterdi. Bu nedenle ölümsüz hatırası kalplerde daima yaşayacak ve yeni nesillerde Atatürk'e hayranlık duygularının bu gün olduğu gibi yarınlarda da olacağına inanıyorum. Atatürk kalplerde yaşadığı sürece sıcaklık daha kuvvetli olacağına inanıyor ve Atatürk'e olan hayranlık ve sıcaklık ruhlarımızı her zaman ateşleyecektir.

Atatürk özgürlük ve istiklal aşkı ile yaratılmış bir insandır. Aynı zamanda büyük asker ve kurtarıcıdır. Yine Cumhuriyetin kurucusu ve büyük devrimcidir. Atatürk Türk tarihini yazdıran büyük bir devlet adamıdır. Atatürk'ün karakteri üzerinde durmak  için Atatürk düşüncesini iyi anlamak ve Atatürk'ü çok iyi tanımak gerekir. Atatürk kendini asla ümitsizliğe kaptırmaz benzinliğini hiçbir zaman benimsemezdi. Atatürk gençliğinden itibaren temiz giyinme , düzgün konuşmaya güzel yazı yazmaya heves ederdi ve çok çalışkandı. Ömrü boyunca tembellik  nedir üşenme nedir bilmezdi. O her zaman yükselmeye ilerlemeye olgunlaşmaya aşık idi. Atatürk'te şeref ve tarihin göstergesinden bu özellikler çıkıyor.

Atatürk bir halk çocuğu olarak halkın içinden çıkmış büyük bir insan ve büyük bir devlet adamıdır. Atatürk devamlı halkın nabzını yoklayarak yaptığı devrimleri gerçekleştirmiş ve hiçbir zaman halktan uzak kalamamış ve medeniyete ulaştırmış cumhuriyetin kurucusu ve demokrasi sevdalısı mucizeler yaratan ve başaran bir insandır. Bu nedenle Ne Mutlu Türküm Diyene.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
 Gunluk Gazeteler
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Akdeniz Postası Gazetesi

Copyright © 2018 Akdeniz Postası. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi