DOLAR: 4.04 TL
EURO: 4.98 TL
Mersin
+26C

Akılcı yolun doğuşu


Bu makale 2017-12-11 08:50:57 eklenmiş ve 110 kez görüntülenmiştir.
Celal Çetin

Halkımızın en güzel refah içerisinde yaşamasını, siyasette politika yapanlar eğer istiyorsa Atatürk'ün ilke ve devrimlerine sahip çıkarak programını Atatürk ilkesi doğrultusunda çizdiği takdirde, halk rahatlığa ve huzura kavuşur. Fakat Atatürk'ü tanımadıkça, anlamadıkça halk yararına  yapılan programları icra edip uygulamanız mümkün değildir.

Atatürkçülük her şeyde olduğu gibi, ekonomik doktrinlerde de kılavuzun akıl olmasını emreder. Aynı zamanda  sosyal ve refah bir düzen istiyorsanız, Atatürk ilke ve devrimleri  en güzel yoldur. Çünkü ekonomide halkı rahatlığa kavuşturan düzeni istiyorsanız barış özgürlük,  sosyal adalet istiyorsanız bunların hepsi Atatürk ilkelerinde mevcuttur.

İstenilen bu düzen kurulduğu zaman, halkın kardeşliği ve bütünlüğü ortaya çıkmış  olur. Çünkü Atatürkçülük çağdaş uygarlık demektir. Aynı zamanda Atatürkçülük Türkiye için her şey demektir. Çünkü Atatürk milli bir değerdir. Bu nedenle Atatürk Türk Milletinin tümünün mili bir değeri olması gerekir. Sahte görünümde Atatürkçülük olmaz Atatürkçülük Atatürk'ü tanımayla ve başarı ile olur.

Özgürlüklerin en yücesi, sosyal adaletteki eşitliktir ve insan hak ve hukukundaki adaletin dengeli olarak dağıtımıdır. Bu nedenle ülke halkımızın tümünün ortak her sorununun en güzel şekliyle çözümü için insan hukukunu zedelemeyen siyasal politika yapılmalıdır. Çünkü Türk milleti kardeş olmaya ve her güzelliğe laiktir.

Ülke çıkarları her şeyin üstünde görüldüğü takdirde, dış mihrakların ülkemize zarar vermesi mümkün değildir. Fakat ülkemiz halkı birbirinden zarar görüyorsa bu çek acı bir hastalık ve yaradır. Bu nedenle  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ve arkadaşlarının değerini çok iyi bilmemiz gereklidir. Akılcı yolun doğuşundaki  güneş Atatürk'ün kendisidir. O güneşin yansıdığı yerde Türk milleti için her şey ve her güzellik vardır.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
 Gunluk Gazeteler
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Akdeniz Postası Gazetesi

Copyright © 2018 Akdeniz Postası. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi