DOLAR: 4.04 TL
EURO: 4.98 TL
Mersin
+26C

Gerçek İslam Dini


Bu makale 2017-12-04 08:19:47 eklenmiş ve 101 kez görüntülenmiştir.
Celal Çetin

İslam dinini kendilerinin anladığı biçimde hiçbir kimsenin bir araç olarak kullanmasına hakkı yoktur ve Kur'an-ı Kerim böyle hususlara müsaade etmemektedir. Kur'an-ı Kerim algıladığı manada , din Allah'ın insanlara mutlu ve huzurlu yaşaması  için tuttuğu aydınlık ve bir ışıktır.

Ne yazık ki bazı insanlar çıkar uğruna, kendi hesapları ve iştahları uğruna İslam dini, Allah'ın iradesi dışına çekilerek mutluluk ve aydınlık yolu olmaktan çıkarılarak  sanki kavga ve kahır ocağına dönüştürülmektedir.

İslam dinini yozlaşmaktan kurtarmak istiyorsak, mutluluk ve aydınlık yolunda korumasını istiyorsak, Kur'an-ı Kerim'deki beyanlara bakarak, gerçeklerin bilinmesine çaba göstermemiz gerekir. Kitabımız olan Kur'an-ı Kerim'deki İslam yolunu algılayarak bilgilenip takip ettiğimiz takdirde gerçek olan İslam dini ortaya çıkmış olur.

Bu durum karşısında, İslam dininin tahrip olmasını ve yanlış anlaşılmasını ortadan kaldırılmış oluruz. Aynı zamanda ortaya atılan saptırmaların ortadan kaldırılması sağlandığı gibi, yanlış olan bilgi kirliliği ortadan kalkar, Kur'an-ı Kerim böyle hükmetmektedir. Doğruların var olması ile kardeşlik ve bütünlük ortaya çıkmış olur.

Bin yılı aşkın süreçte insanlara hizmet veren dinimizi, aleyhimizde yıkım aracı olarak kullanılmaya müsaade etmeyelim. Kur'an-ı Kerim'deki ışık veren doğru yolu gösteren gerçek İslam dinini kavrayarak anlayalım  ve bilelim  çünkü İslam dini yalanla sahtelikle yaşanamaz, İslam dini ve Kur'an için bu hususlar önemli niteliklerdir. Bu nedenle yönümüzü Kur'an-ı Kerim'e dönerek huzur ve mutluluğu bulalım.

Müslüman ülkesi olmayan ülkelerde insanlar birbirine ihanet ederek, çamur atmıyorlar fakat Müslüman ülkelerinde binlerce insan, birbirine ihanet edip çamur atıyorlar, işte bunların nedeni gerçek İslam dini ile ilgili doğruların bilinmesi neden oluyor. Hal böyle olunacak bir çok insan  şer üretiyor. Bu nedenle  bu olumsuzlukların ve yanlışlıkların önüne geçilmesi için din adamlarımız, gerçek İslam dini ile ilgili doğruları üreterek insanlarımız bilgilendirilmelidir. İşte o zaman Kur'an-ı Kerim'deki huzur ve mutluluk yolu bulunmuş olur.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
 Gunluk Gazeteler
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Akdeniz Postası Gazetesi

Copyright © 2018 Akdeniz Postası. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi