DOLAR: 4.04 TL
EURO: 4.98 TL
Mersin
+26C

İslam Dini ve Laiklik


Bu makale 2017-11-20 08:22:27 eklenmiş ve 138 kez görüntülenmiştir.
Celal Çetin

Türk toplumu ve hür insan yaşamını gerektiren bütüne ait arzu ve isteklerini bünyesinde taşır ve öyle yapmak ister ve yaşar.

Allah insanların, arzu ve isteklerini bünyesine alarak ,taşımlarını bildiği için peygamberimiz aracılığı ile güzellikler yolunda insanlara yol gösterilmiş ve bir ışık tutulmuştur. Bu ışığın yansıması sonucu  din bu ışığın hayatına girmiştir ve bu ışığın adı işte dindir.

İnsan hayatındaki güzelliğin adı, aydınlık ışıktan gelen dinimizi kendi çıkar hesabına kullanılarak Allah iradesini , keyfi duygular içerisinde saptırmak ve araç olarak kullanan ve dindar geçinenlere laiklik bir engel  gibi görünmektedir. Halbuki  Allah iradesinin korunmasında laiklik koruyucu bir unsurdur.

Sahte bazı din reformcuları ortaya çıkarak, güzelliklerin oluşumundaki aydınlıkta var olan ışığın dine dönüşmesi ile burdaki güzellikleri yok  sayan doğuştan hür olup ve tertemiz insanlarımız gerçek din anlayışından alakoyan ve bu insanlarımızın aklını ve hür iradesini ellerinden almaya kalkmışlardır.

Laiklik, dinimizdeki din gerçeklerine ve anlayışına karşı gelen ve dinimizi araç edenlere karşı tavır koyucu bir hareketi sergiler bu konuda direnen laikliği sahte bazı din anlayışını taşıyan din yobazları kabul etmez ve laik olan dinsizlikle suçlanır. Aynı zamanda laiklik islam dinine karşı insanların kahır çektiği bir kahır ocağı olarak gösterilmektedir bu bir saptamadır.

Böyle dindar geçinen insanlar huzur ve mutluluk ocağı olan dinimizi gerçek doğrulardan ve gerçek istikametlerden alıp çekerek, keyfi çıkarları uğruna insanlarımız kötülüklere ve zulme maruz kalmışlardır. Kitabımız olan Kur'an'daki güzelliklerin işiğını halkımıza yansıtmada yoksun kalıp bu cesaret gösterilmeyip ancak kitabımız olan Kur'an ölenlere cennetin ruhsatını vereckmiş gibi mezarlıklarda ve taziye yerinde okunan bir ilahi kitabı haline getirilmiştir.

Kur'an Kerim 'deki ışığın peygamberimiz ışığın peygamberimiz aracılığı ile Müslümanlara yansıyan ışığın adı dindir ve bu anlayışın önerilmesi ile ancak Müslümanım diyenler ,Allah'a yaklaşmış ve gerçek doğruları doğru yolda bulmuştur. Aksi  halde islam dini en rahatsız olduğu dönemi yaşar.

İslam dinimizdeki, ilahi irade dışındaki olumsuzlukların yok edilmesi için laiklik kitabımız olan Kur'an'ımıza  destekçidir ve ilahi iradenin savunucusudur. Aynı zamanda islam dinindeki güzelliklerin islam gerçeğine uygun olarak filizlenen gerçek iman sahiplerinin var olmasına ve artmasına  sahip çıkar islam dininin ve laikliğin tanımı budur.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
 Gunluk Gazeteler
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Akdeniz Postası Gazetesi

Copyright © 2018 Akdeniz Postası. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi