DOLAR: 4.04 TL
EURO: 4.98 TL
Mersin
+26C

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Murat Hazinedar açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beşiktaş Belediye Başkanının görevden uzaklaştırılması için "Demek ki bir su kaçağı var. Bize gelen bilgiler çok daha farklı" dedi.
Bu haber 2018-01-05 11:51:09 eklenmiştir.
Test

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın görevden uzaklaştırılması ile ilgili soruya Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu konularda İçişleri Bakanlığının sürekli olarak mülkiye müfettişleriyle yaptığı kontroller var. Zaman zaman özel mülkiye müfettişleri çıkarmak suretiyle yapılan kontroller var. Sürekli belediyelerde çalışan müfettişlerin verdiği bilgiler olduğu gibi, özel mülkiye müfettişleriyle olanlar da daha çok istihbarat üzerine yapılan adımlardır. Belediye başkanlığı yapmayanlar bunları bilmez. İBB başkanlığım döneminde sürekli kendilerine odalar tahsis ettiğimiz mülkiye müfettişleri vardı. Sürekli çalışmalar yapardı. Bundan bihaber olanlar çıkıyor konuşuyor. Şu anda bu tür açığa alma kararını İçişleri Bakanlığı veriyorsa demek burada bir su kaçağı var. Atılan adımla olarak Ataşehir'de ne olduysa burada bu oldu. Bize gelen bilgiler çok daha farklı. İş adamlarımız vatandaşlarımız kendilerine rüşvet talebinde bulunulduğu zaman "yüzleşmeye var mısın" deyince bir çoğu kaçıyor. Hem geliyorsun, şikayet ediyorsun hem de "yüzleşmeye var mısın bir suçüstü yapalım" dediğimizde" bundan kaçarsanız biz o zaman hakikaten görevi suistimal edenleri nasıl ortaya çıkaracağız. Burada da böyle bir süreç söz konusu" dedi.

Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar'ın ailesinin yurt dışına çıkış yasağının konulması ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Benim çocuklarımın yurt dışına gitmesi sayın başkan gibi ben en kaliteli okullarda okuttum değildi. Benim çocuklarım öz vatanında okuma hakkı olmadığı için yurt dışına gittiler. Aldıkları yüksek puana rağmen erkek oğlum kat sayı engeline takılarak, o zaman puanı Boğaziçi'ne tutuyordu. Katsayı engeli sebebiyle farklı bir üniversiteye girme oldu oğlumu bu şekilde yurt dışına gönderdim. Kızlarım başörtü nedeniyle zaten Türkiye'de okuma hakkından mahrum oldular. Onları da bundan dolayı yurt dışına gönderdim. Bunları bilmiyorlar bilmeden de farklı farklı yakıştırmalar yapıyorlar. Sayın başkanın ailesiyle ilgili yurt dışına çıkışa yönelik hukuki bir engel olmadıktan sonra İçişleri Bakanlığının böyle bir engelleme yapacağına ihtimal vermiyorum. Gerçekten mani bir durumu yoksa önü de açıktır" dedi.

DİKKAT! : Özel haberleri kaynak göstersensebile ve haberi Akdenizpostasi.com.tr'deki linkine yönlendirse dai yayımlayan diğer site yöneticileri hakkında yasal işlem yapılacaktır. 
Ajans Haberleri Abonesi dışındaki haber alımı ve yayınlanması haber linki olsa bile yasaktır!
ETİKETLER : Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Murat Hazinedar açıklaması
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri
 Gunluk Gazeteler
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Akdeniz Postası Gazetesi

Copyright © 2018 Akdeniz Postası. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi